Po 17 rozegranych spotkaniach Sokół Ostróda zajmuje 8 miejsce w ligowej tabeli. Ostródzianie zgromadzili na swoim koncie 26 punktów.  Podczas tych spotkań strzelili 26 bramek i są pod tym względem na szóstym miejscu, jeżeli porównamy, wszystkie drugoligowe zespoły. Trochę gorzej sprawa wygląda z defensywną. Ostródzki bramkarz wyciągał 22 razy piłkę z bramki, co sprawia, że ostródzianie pod tym względem plasują się na dziewiątym miejscu.

Bardzo ciekawie wygląda sytuacja Sokoła, jeżeli chodzi o bramki strzelane w podziale na pierwszą i drugą połowę. Podopieczni trenera Piotra Jacka w pierwszych połowach strzeli tylko 7 bramek, a w drugich odsłonach spotkań aż 19 bramek. W podziale na bramki strzelone u siebie i na wyjeździe sytuacja jest już bardziej zbliżona. Sokół na własnym obiekcie strzelił 15 bramek, a na wyjeździe 11 goli. Warto zaznaczyć, że ostródzianie stracili zarówno u siebie, jak i na wyjeździe tyle samo bramek, po 11.

W drugoligowych rozgrywkach sezonu 2020/21, 11 zawodników Sokoła Ostróda wpisywało się na listę strzelców. Trener Piotr Jacek skorzystał z usług 21 zawodników, czyli łatwo policzyć, że ponad połowa z  nich wpisała się na listę strzelców. Najlepszym strzelcem jest Dawid Wolny z 11 bramkami na koncie, a następnie po trzy bramki na swoim koncie mają Tomasz Gajda i Rafał Siemaszko. Najlepszy strzelec ostródzkiego klubu, czyli Dawid Wolny zdecydowanie woli strzelać bramki w drugich połowach. W pierwszych 45 minutach gry, tylko trzy razy trafił do siatki, a po przerwie zanotował aż 8 trafień.

Warto także pochylić się nad najlepszymi asystentami w ostródzkiej drużynie. W drugoligowych rozgrywkach dla Sokoła najwięcej asyst zaliczył Tomasz Gajda (5), a tuż za jego plecami jest Wojciech Kalinowski (4). Na następnych pozycja plasują się Dawid Wolny (3) i Karol Żwir (3).*

Jednym zawodnikiem ostródzkiej drużyny, który ani na minutę nie opuścił w tym sezonie boiska jest Błażej Niezgoda. Następni, którzy grali w tym sezonie najwięcej, to Karol Żwir i Tomasz Gajda.

Ostródzianie obejrzeli podczas tych 17 kolejek, 41 żółtych kartek. Najwięcej żółtych kartek otrzymał Michał Zimmer. Sędziowie karali go aż pięciokrotnie. Po cztery żółte kartki otrzymali Mazurowski i Kalinowski.

Najważniejsza statystka dotyczy oczywiście liczby punktów. Sokół pomimo ósmego miejsca ma tylko dwa punkty straty do piątej Skry Częstochowa i aż dwanaście punktów przewagi na zajmującym miejsce w strefie spadkowej Lechem II Poznań.

*statystyki asyst opracowano na podstawie portalu transfermarkt.pl.

Kategorie: klub