Począwszy od rundy wiosennej bieżącego sezonu, aż do końca sezonu 2022/23, spółka STATSCORE dostarczy profesjonalne statystyki sportowe do wszystkich meczów rozgrywek 2. Ligi mężczyzn.

Dzięki współpracy PZPN ze STATSCORE, każdy z klubów 2 ligi otrzymał dedykowane centra statystyczne.

 

W przypadku naszego klubu statystyki dostępne są pod adresem: sokolostroda.statscore.com i poprzez zakładkę STATSCORE dostępną na naszej stronie.

Dodatkowo, kibice będą mogli śledzić wydarzenia boiskowe z meczów swoich drużyn poprzez tzw. ” live tracker”, które graficznie pokazują przebieg spotkania oraz prezentuje szczegółowe statystki na żywo.

– Serdecznie witamy 2. Ligę piłki nożnej w gronie partnerów STATSCORE! To dzięki Wam powstaje największe centrum danych sportowych na świecie. Jako firma strategicznie wspierająca polski sport, cieszymy się, że będziemy mieli okazje pomagać w rozwoju i promocji kolejnych dwóch lig piłkarskich w naszym kraju. Kibicki oraz kibiców 2. Ligi  ucieszą z pewnością rozbudowane statystyki i unikatowe relacje na żywo meczów ich ulubionych drużyn – powiedział Tomasz Myalski, prezes STATSCORE.

– Wiemy, jak duże znaczenie w dzisiejszych czasach mają analizy i statystyki oraz jak mocno przykuwają one uwagę sympatyków piłki nożnej. Można powiedzieć, że stały się ważnym, a wręcz nieodzownym elementem tej dyscypliny sportu. Cieszy nas też przede wszystkim to, że wciąż podwyższamy jakość rozgrywek poprzez nawiązanie takiej współpracy – dodał Paweł Guminiak, prezes stowarzyszenia Druga Liga Piłkarska.

Wprowadzany przez STATSCORE system gromadzenia i opracowywania danych statystycznych będzie skutkować udostępnianiem ich w skondensowanej formie w ramach ligowych czy drużynowych centrów statystycznych.

– Współpraca STATSCORE i Polskiego Związku Piłki Nożnej to dobry przykład realizacji naszych celów wobec organizacji sportowych. Cieszymy się, że kolejni organizatorzy rozgrywek dostrzegają możliwość rozwoju, jaką nasza firma może zaoferować jako Oficjalny Dostawca Danych – ocenił Radosław Firlej, Business Development Manager w STATSCORE.

O STATSCORE

STATSCORE to polska firma, które misją jest budowa największego centrum danych sportowych na świecie. Firma dostarcza wysokiej jakości dane sportowe, statystyki i wizualizacje w formie widgetów, mini-stron i strumieni danych. Z jej rozwiązań korzystają bukmacherzy z całego świata, renomowane media oraz profesjonalne ligi i kluby sportowe. W 2018 roku STATSCORE został uznany za jedno z 50 najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw technologicznych w Europie Środkowej (Technology Fast 50 CE).

Kategorie: klub