W meczu 35. kolejki eWinner 2 ligi Sokół Ostróda na wyjeździe zagra ze Stalą Rzeszów. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 22 maja o godzinie 19:44.

O rywalu

Historia sportu przy ulicy Hetmańskiej 69 w Rzeszowie ma swój początek w listopadzie 1944 roku, kiedy to grupa pracowników Państwowych Zakładów Lotniczych zdecydowała o utworzeniu przy Organizacji Młodzieży Towarzystwa Uniwersytetu Robotniczego (OM TUR) związanej organizacyjnie z PPS Koła Sportowego. Stal Rzeszów spędziła w Ekstraklasie 11 sezonów. W najwyższej klasie rozgrywkowej piłkarze z Hetmańskiej występowali nieprzerwanie w latach 1962–1972 oraz w sezonie 1975/1976. Od 2014 do 2018 roku Stal grała na poziomie trzeciej ligi. W poprzednim sezonie zajęła 6 miejsce w drugiej lidze i odpadła w barażach o awans do pierwszej ligi.

Trener

Trenerem drużyny z Rzeszowa jest Daniel Myśliwiec. Wcześniej pracował jako pierwszy trener w Lechii Tomaszów Mazowiecki i Wólczance Wólka Pełkińska.

Na wiosnę

Stal na wiosnę prezentuje się bardzo nierówno. Na 16 spotkań rozegranych po zimowej przerwie, rzeszowianie zanotowali 6 wygranych, 5 remisów i również 5 spotkań przegrali. W poprzedniej kolejce Stal pauzowała, a wcześniej zremisowała z Chojniczanką.

Ciekawostki
- W rzeszowskiej drużynie występuje, znany z występów w Sokole, Piotr Głowacki.

- Stal zdecydowanie lepiej punktuje na wyjazdach. Na własnym obiekcie rzeszowianie wygrali tylko trzy mecze.

- Sokół natomiast w meczach wyjazdowych rozegranych po przerwie zimowej, zanotował już siedem porażek i zdobył w nich tylko cztery punkty.

Transmisja

Transmisja wideo meczu będzie dostępna w aplikacji mobilnej sponsora rozgrywek firmy eWinner oraz na nowopowstałej platformie sportize.pl.

Poprzedni mecz:

W poprzednim starciu między tymi drużynami, lepsza była drużyna z Rzeszowa, która w Ostródzie wygrała 3:2. Ostródzianie w tym spotkaniu prowadzili już różnicą dwóch bramek.

Kartki:

Rafał Siemaszko będzie pauzował za czerwoną kartkę otrzymaną w meczu przeciwko Bytovii.

Sędziowie:

Sędzią tego meczu będzie Rafał Rokosz z Katowic. Nie sędziował on meczu ostródzkiej drużyny w tym sezonie.

Przypuszczalne składy:

Stal Rzeszów: Bieszczad - Sylwestrzak, Kostkowski, Góra, Głowacki- Reiman, Szczypek, Wolski, Maciejewski- Michalik, Kłos.

Sokół: Trelowski - Zimmer, Mazurowski, Wicki, Kalinowski- Soszyński, Zalewski, Więcek, Rugowski- Żwir, Wolny.

Kursy forBETu:

Stal: 1.76

Remis: 3.90

Sokół: 3.95

Kategorie: klub