W sobotę 1 kwietnia „Trójkolorowi” rozegrają 22 kolejkę w 1 grupie 3 ligi. Tym razem na własnym boisku podejmować będziemy Wartę Sieradz.

Historia

Oficjalna data powstania Warty to 1945 rok, ale tak naprawdę zespół powstał 24 lutego 1957 roku w wyniku fuzji "Gwardii", "Sparty", "Startu" i "Włókniarza". Osobowość prawną Kklub otrzymał 6 sierpnia 1957 roku. Zespół Warty trzykrotnie wzniósł się na wyżyny i był na ustach kibiców piłkarskich całego kraju. W roku 1963 w rozgrywkach o Puchar Polski po zwycięstwach nad Wawelem Kraków 4:1 i Olimpią Poznań 2:0, Warta spotkała się na własnym stadionie z Polonią Bytom. Było to wydarzenie dla całego miasta. Naszpikowany reprezentantami Polski zespół z Bytomia wygrał ostatecznie 6:2. Ponownie sieradzanie dali znać o sobie w rozgrywkach pucharowych w roku 1978. Po zwycięstwie nad Moto-Jelcz Oława 4:3 przyszło im się zmierzyć z ówczesnym wicemistrzem Polski, Śląskiem Wrocław. Warta wygrała 2:1 i był to jeden z największych sukcesów w historii klubu. Z Pucharu Polski wyeliminowała później Wartę Arka Gdynia. Sprawcą kolejnej pucharowej niespodzianki była Warta w roku 2005, kiedy to pokonała 3:2 byłego mistrza Polski Widzew Łódź. W kolejnym meczu Warta przegrała z Wisłą Płock.

Źródło: wartasieradz.com

Ostatni sezon

W minionych rozgrywkach zespół Warty, z 9 punktami przewagi nad RKS Radomsko, wygrał 4 ligę łódzką i awansował do 3 ligi.

Bieżący sezon

Po 21 rozegranych kolejkach Warta z `13 punktami zajmuje 16 miejsce w ligowej tabeli. Na taki bilans złożyły się 2 zwycięstwa, 7 remisów i 12 porażek.

Wiosna

W 4 meczach wiosennych spotkaniach Warta poniosła 4 porażki. 0:4 z rezerwami Jagielloni Białystok, 2:5 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, 0:2 z Pelikanem Łowicz i 0:1 z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Trener

Szkoleniowcem Warty od 1 lipca 2021 roku był Marcin Węglewski, jednak po rozegraniu 3 wiosennych kolejek zarząd Warty postanowił dokonać zmiany. Nowym szkoleniowcem Warty został znany w środowisku Przemysław Cecherz były trener m.in. Rakowa Częstochowa, Widzew Łódź, Switu Nowy Dwór Mazowiecki czy Wieczystej Kraków.

Ruchy kadrowe

Przyszli: Wiktor Walczak (KKS Kalisz), Mateusz Lis (Sokół Aleksandrów Łódzki), Mateusz Borcuch (KS Kutno), Shingo Koreeda (Pogoń Skwierzyna), Takato Sakai (Unia Janikowo).

Odeszli: Krystian Stolarczyk (Omega Kleszczów), Jakub Król (Lechia Tomaszów Mazowiecki), Jakub Dydak (Boruta Zgierz), Łukasz Chojecki, Damian Głowacki (obaj Polonia Piotrków Trybunalski).

Bilans spotkań bezpośrednich

Obie drużyny mierzyły się ze sobą w sezonie 2017/18 i oba mecze wygrał Sokół, w Ostródzie 1:0, a w Sieradzu 2:0. Z kolei w tym sezonie, w meczu rozegranym w Sieradzu padł bezbramkowy remis.

Ciekawostki

- Jesienny mecz 5 kolejki między Wartą a Sokołem był debiutem w szkoleniowca „Trójkolorowych” Janusza Bucholca.

- Najlepszym strzelcem Warty z 4 trafieniami na koncie jest Wiktor Płaneta, który jednak w Ostródzie nie zagra z powodu nadmiaru żółtych kartek.

- Żaden z piłkarzy Sokoła nie musi pauzować z powodu kartek.

Przewidywalne składy

Sokół: Leszczyński – Kventsar, Porębski, Morawski, Pawluczuk, Mysiorski, Mościcki, Radzki, Stefański, Święty, Lubak.

Warta: Miazek – Filipiak, Adamiak, Michalski, Lis, Borcuch, Pawłowski, Kępczyński, Sakai, Mielczarek, Kręcichwost

Bilety

🎫 Bilety możecie nabywać tylko i wyłącznie w biurze klubu, a w dniu meczu także w kasie biletowej na godzinę przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

💵 Ceny biletów na sezon 2022/23:

👉NORMALNY 15 zł

👉ULGOWY 10 zł

👉KOBIETY 8 zł

👉DZIECI do 10 lat gratis (wejście z pełnoletnim opiekunem)

👉DZIECI I MŁODZIEŻ OD 11 DO 18 LAT 5 zł

👉AKADEMIA SOKOŁA gratis (odbiór darmowego biletu w kasie)

Szczegóły meczu

Spotkanie 22 kolejki zostanie rozegrane w sobotę 1 kwietnia na stadionie przy ul. 3 Maja 19 w Ostródzie. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!

Kategorie: klub