W piątek 12 sierpnia „Trójkolorowi” rozegrają 2 kolejkę w 1 grupie 3 ligi. Na własnym boisku podejmować będziemy Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Historia

Początki Świtu datowane są na 1933 rok, jednak oficjalna data założenia klubu to 1935. W sezonie 1994/1995 udało się im wywalczyć promocję do II ligi. Dwa lata później dla Świtu znów nastąpiły dobry czasy, w 1997 roku sponsorem klubu został Wojciech Szymański, który hojnie wspierał Świt. Pomimo tego w sezonie 1997/1998 klub spadł z II ligi. Powrócić do niej, drużynie z Nowego Dworu udało się jednak już w 2000 roku. W sezonie 2003/2004 Świt osiągnął historyczny sukces – awansował do I ligi (dzisiejsza ekstraklasa), w której rozegrał jednak tylko jeden sezon. W 2004 roku zaczęły się problemy Świtu. Ze wspierania klubu zrezygnował Wojciech Szymański, wpływ na to miała „afera barażowa” (podobno zawodnicy Świtu sprzedali rewanżowy mecz barażu o I ligę ze Szczakowianką Jaworzno). Po spadku, Świt rozegrał dwa sezony w II lidze, po czym spadł do III ligi. Choć w  sezonie 2007/2008 drużyna z Nowego Dworu zajęła 9 miejsce w III lidze, to nie utrzymała się w lidze, wynikało to z reformy przeprowadzonej wówczas w polskiej piłce (I ligę zastąpiła Ekstraklasa). W sezonie 2008/2009 Świtowi udało się wywalczyć awans do II ligi. Tam rozegrał 5 sezonów i spadł do III ligi.

Ostatni sezon

W minionych rozgrywkach ekipa Świtu zajęła 3 miejsce, uzyskując 59 punktów.

Bieżący sezon

W meczu 1 kolejki Świt pokonał na własnym boisku Lechię Tomaszów Mazowiecki 2:0, a bramki zdobyli Arkadiusz Ciach i Jewhen Radionov

Trener

Szkoleniowcem Świtu od 19 czerwca 2020 jest Mariusz Miecznikowski. Po ubiegłym sezonie z pracy w Świcie zrezygnowali asystent trenera – Bartosz Grzelak, trener przygotowania motorycznego – Jarosław Kulcz oraz fizjoterapueta – Maciej Piech. Nowym asystentem został Patryk Buczny , z kolei trenerem motorycznym – Patryk Gromek.

Ruchy kadrowe

Przyszli: Arkadiusz Ciach (Legia II Warszawa), Łukasz Buczkowski (Ursus Warszawa), Mateusz Broda (Podhale Nowy Targ)

Odeszli: Albert Posiadała (powrót z wypożyczenia – Radomiak Radom), Jakub Lemanowicz (Polonia Warszawa), Patryk Cieślak (koniec kariery), Mateusz Kwiatkowski, Jerzy Munik, Damian Ślesicki, Bartosz Dąbrowski.

Bilans spotkań bezpośrednich

W 3 ostatnich meczach pomiędzy drużynami, Sokół wygrał wszystkie spotkania, każde z nich po 1:0.

Bilety i karnety

Podstawową zmianą, w porównaniu do poprzednich sezonów, jest sposób dystrybucji biletów i karnetów.

Od teraz bilety i karnety możecie nabywać tylko i wyłącznie w biurze klubu, a w dniu meczu także w kasie biletowej. Bilety na domowe spotkania będą dostępne dzień przed każdym meczem.

Ceny biletów na sezon 2022/23:

NORMALNY 15 zł

ULGOWY 10 zł

KOBIETY 8 zł

DZIECI do 10 lat gratis (wejście z pełnoletnim opiekunem)

DZIECI I MŁODZIEŻ OD 11 DO 18 LAT 5 zł

AKADEMIA SOKOŁA gratis (odbiór darmowego biletu w kasie)

KARNETY:

NORMALNY 100 zł

NORMALNY+PARKING 140 zł

ULGOWY 70 zł

ULGOWY+PARKING 110 zł

KOBIETY 55 zł

VIP 130 zł

VIP+ PARKING 150 zł

Karnety z opcją parkingu są w ograniczonej ilości.

Karnet będzie umożliwiał wejście na 8 domowych ligowych spotkań Sokoła na własnym boisku.

Karnet będzie można kupować do piątku 12 sierpnia włącznie w godz. 10:00-15:00.

Ciekawostki

- W kadrze Świtu są 3 piłkarze, którzy wcześniej byli piłkarzami Sokoła: Arkadiusz Ciach, Łukasz Buczkowski i Arkadiusz Gajewski. W pierwszym meczu tego sezonu na boisku pojawił się tylko pierwszy z nich.

- Pod znakiem zapytania stoi występ narzekających na urazy Tomasza Porębskiego i Jakuba Mysiorskiego.

Przewidywalne składy

Sokół: Florczak – Kventsar, Porębski, Skok, Kiełtyka, Szałkowski, Musiński, Furman, Banul, Święty, Kasprzyk.

Świt:  Kot – H. Michalik, Cuch, Kamiński, Zborowski, Kowalczyk , Sosnowski, Tkaczyk, Basiuk, Wiśniewski, Ciach.

Szczegóły meczu

Spotkanie 2 kolejki 3 ligi zostanie rozegrane w piątek 12 sierpnia o godz. 17:00 na stadionie przy ul. 3 Maja 19. Pierwotnie miało ono odbyć się w sobotę, jednak na prośbę gości zostało przeniesione na piątek.

Kategorie: klub