Przed nami pierwsza kolejka rozgrywek eWinner II Ligi w sezonie 2021/22. Sokół Ostróda podejmie Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Spotkanie zostanie rozegrane 31 lipca o godzinie 18:00.

O rywalu

Pogoń, to klub założony w 1922 roku. W XXI wieku drużyna grała na poziomie okręgowym, IV ligi i III ligi. W poprzednim sezonie Pogoń wywalczyła historyczny awans na drugoligowy szczebel. Drużyna z Grodziska Mazowieckiego wygrała rozgrywki w grupie I trzeciej ligi.

Trener

Trenerem Pogoni jest Krzysztof Chrobak. Pracuje on w klubie od stycznia 2020 roku. W Pogoni pracował już w sezonie 2016/2017 i doprowadził zespół do baraży o awans do trzeciej ligi.

Poprzedni sezon

Pogoń z dorobkiem 77 punktów zajęła pierwsze miejsce w tabeli grupy 1 trzeciej ligi. Drużyna z Grodziska Mazowieckiego wyprzedziła o trzy punkty Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Transfery

Przychodzą:, Daniel Choroś (O - Legionovia Legionowo), Jakub Czajkowski (P - Legia II Warszawa), Artur Haluch (B - Elana Toruń), Wojciech Kalinowski (P - Sokół Ostróda), Eryk Mirus (B - Lechia Gdańsk), Piotr Owczarek (P - Raków Częstochowa), Michał Sacharuk (P - Chojniczanka Chojnice), Aleksander Theus (O - Błękitni Stargard)

Odchodzą: Bartosz Broniarek (O - Unia Skierniewice), Maciej Chojnacki (P - ?), Patryk Czechowski (P - ?), Filip Kowalczyk (P - Świt Nowy Dwór Mazowiecki), Andrzej Krajewski (O - Unia Skierniewice), Eryk Rakowski (O - ?), Mateusz Sidor (O - Hutnik Warszawa ), Mikołaj Smyłek (B - Stal Stalowa Wola), Michał Strzałkowski (N - Ursus Warszawa), Jakub Zborowski (O - ?), Robert Żolik (O - ?)

źródło: 90minut.pl

Ciekawostki
- Nowym zawodnikiem Pogoni został Wojciech Kalinowski, który w poprzednim sezonie grał w Sokole.

- W sezonie 2019/20 oba zespoły spotkały się ze sobą na trzecioligowym poziomie. Pogoń przegrała tamto spotkanie 1:2, a gole dla ostródzkiej drużyny strzelali Piotr Okuniewicz i Patryk Kubicki.

- Oba zespoły nie lubią dzielić się punktami. Pogoń w poprzednim sezonie zanotowała tylko dwa remisy, a Sokół cztery razy zremisował mecz.

Sędzia:

Sędzią głównym tego meczu jest Włodzimierz Bartos z Łodzi. Nie sędziował on w poprzednim sezonie meczu żadnej z drużyn.

Transmisja

Transmisja wideo meczu będzie dostępna w aplikacji mobilnej sponsora rozgrywek firmy eWinner oraz na platformie sportize.pl.

Bilety

Uruchomiona została sprzedaż biletów na sobotni mecz eWinner 2 ligi z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Bilety można nabywać tylko i wyłącznie poprzez stronę https://bilety.sokolostroda.com/.

Ceny biletów są na poziomie poprzedniego sezonu:

- normalny - 20 zł
- ulgowy - 12 zł (emeryci i renciści oraz młodzież uczącej się od 10 do 18 roku życia.)
- kobiety -10 zł
- dzieci do lat 10 - 5 zł

Posiadacze Karty Ostródzkiej mogą liczyć na 25% rabat, jednak przed pierwszym zakupem muszą przyjść do klubu i okazać Kartę.

Zgodnie z aktualnymi obostrzeniami, do sprzedaży trafi 50% pojemności trybuny krytej, a więc około 900 biletów.

Promocja

Przy zakupie biletu na ligowym mecz z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, wejściówkę na środowy mecz w ramach eFortuna Pucharu Polski z Błękitnymi Stargard będzie można nabyć za połowę ceny. Rabat z Kartą Ostródzką nie wlicza się do promocji.

Młode Sokoły
Informujemy, że wszyscy młodzi piłkarze Sokoła (powyżej 10 lat) mają możliwość zakupu biletu za 1 zł. W ich przypadku przy generowaniu biletu należy zaznaczyć opcję "Akademia Sokoła".

W przypadku problemów z zakupem biletów, prosimy o kontakt z biurem klubu przy ul. 3 Maja 19 od wtorku do piątku w godz. 10:00 – 15:00.

Wszelkie problemy związane z nabyciem biletów, prosimy kierować na adres: bilety.sokolostroda@op.pl

Kursy od naszego sponsora forBET:

Sokół: 2,10

Remis: 3,75

Pogoń: 2,85

 

Kategorie: klub