W środę 24 maja „Trójkolorowi” rozegrają 30 kolejkę w 1 grupie 3 ligi. Na własnym boisku zmierzymy się z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Historia

Pogoń to klub założony w 1922 roku, który obecnie świętuje 100-lecie swojego istnienia. W XXI wieku drużyna grała na poziomie okręgowym, IV ligi i III ligi. Latem 2021 roku Pogoń wywalczyła historyczny awans do 2 ligi.

Ostatni sezon

W poprzednim sezonie Pogoń zajęła 16 miejsce w 2 lidze i, podobnie jak „Trójkolorowi”, spadła do 3 ligi .

Bieżący sezon

Po 29 rozegranych kolejkach Pogoń z 55 punktami na koncie zajmuje 2 miejsce w ligowej tabeli, mając tyle samo punktów co liderujące rezerwy ŁKS Łódź. Na taki bilans złożyło się 16 zwycięstw, 7 remisów oraz 6 porażek.

Trener

Szkoleniowcem Pogoni od marca 2022 roku jest 35-letni Mateusz Dudek, który zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Chrobaka.

Zimowe ruchy kadrowe

Przyszli: Aleksander Gajgier (Radomiak Radom), Patryk Kamiński (Ursus Warszawa), Szymon Lewicki (Siarka Tarnobrzeg), Kamil Skok (Sokół Ostróda)

Odeszli: Jean Franco Sarmiento (Radomiak Radom), Michał Sacharuk (Zawisza Bydgoszcz), Kacper Szczudliński (Olimpia Elbląg), Bartosz Widejko (Staal Jørpeland IL), Jakub Wyszkowski (Bug Wyszków), Jakub Kołaczek (koniec kariery)

Jesienne spotkanie

W rozegranym 22 października ubiegłego roku meczu 13 kolejki Sokół niepodziewanie pokonał na wyjeździe Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:1. Gospodarze objęli prowadzenie w 8 minucie po golu Jean Sarmiento, a później trafili Łukasz Święty i Michał Kiełtyka.

Ciekawostki

- W środowym meczu za nadmiar kartek pauzować będą Łukasz Mościcki i Bartosz Pawluczuk (Sokół), a u gości zabraknie Jakuba Apolinarskiego, Kacpra Gziełło i Matheusa Diasa.

- Aktualnym piłkarzem Pogoni jest Kamil Skok, który w poprzedniej rundzie bronił barw „Trójkolorowych”.

Przewidywalne składy

Pogoń: Sydorenko – Imiołek, Łoś, Zembrowski, Gajgier, Kamiński, Keller, Jaroń, Gedek, Strzałkowski, Lewicki.

Sokół: Leszczyński – Kventsar, Porębski, Morawski, Dowgiałło, Grudnowski, Musiński, Furman, Mysiorski, Święty, Liehostaiev.

Bilety

🎫 Bilety możecie nabywać tylko i wyłącznie w biurze klubu, a w dniu meczu także w kasie biletowej na godzinę przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

💵 Ceny biletów na sezon 2022/23:

👉NORMALNY 15 zł

👉ULGOWY 10 zł

👉KOBIETY 8 zł

👉DZIECI do 10 lat gratis (wejście z pełnoletnim opiekunem)

👉DZIECI I MŁODZIEŻ OD 11 DO 18 LAT 5 zł

👉AKADEMIA SOKOŁA gratis (odbiór darmowego biletu w kasie)

Szczegóły meczu

Spotkanie 30 kolejki zostanie rozegrane w środę 24 maja na stadionie przy ul. 3 Maja 19 w Ostródzie. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!

Kategorie: klub