W sobotę 3 września „Trójkolorowi” rozegrają 6 kolejkę w 1 grupie 3 ligi. Na własnym boisku podejmować będziemy Pilicę Białobrzegi.

Historia

Pilica Białobrzegi to klub założony w 1922 roku, a więc w tym roku obchodzi swoje setne urodziny. Oprócz męskiej sekcji piłkarskiej, Pilica posiada również żeńską sekcję piłki nożnej, lekkoatletyczną i boksu. Do 3 ligi w obecnym formacie drużyna Pilicy awansowała po sezonie 2020/21, wygrywając swoją grupę 4 ligi mazowieckiej oraz trójmecz z Ząbkovią Ząbki i Mławianką Mława.

Ostatni sezon

W swoim pierwszym po awansie sezonie Pilica zajęła 13, ostatnie bezpieczne miejsce w 3lidze, uzyskując 45 punktów i o 2 punkty wyprzedzając pierwszego spadkowicza KS Kutno.

Bieżący sezon

Po 5 rozegranych kolejkach Pilica z 5 punktami na koncie zajmuje 13 miejsce w tabeli. Na taki wynik składają się wyjazdowe zwycięstwo z rezerwami Jagiellonii Białystok, remisy z Pogonią Grodzisk Mazowiecki i Pelikanem Łowicz oraz porażki z Legionovią Legionowo i Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Trener

Szkoleniowcem Pilicy od 5 lipca br. jest 35-letni Marcin Sikorski, który wcześniej był opiekunem występującego w lidze okręgowej Drogowca Jedlińsk.

Ruchy kadrowe

Przyszli: Piotr Grober (Wilga Garwolin), Mikołaj Zawistowski (Sokół Kleczew), Mateusz Krawczyk (Rakowa Częstochowa), Wiktor Koptas (Radomiak II Radom), Łukasz Racis (Orzeł Baniocha), Aleksander Stawiarz (Jagiellonia II Białystok), Piotr Drabik (Unii Skierniewice), Wiktor Bućko (Pogoń Grodzisk Mazowiecki), Konrad Rudnicki (MKS Piaseczno), Oskar Wojtysiak (Stal Stalowa Wola).

Odeszli: Igor Korczakowski (Legia II Warszawa), Stanisław Muniak (Ursus Warszawa)            , Marcin Rawski (Orzeł Baniocha), Adrian Karasek (Pogoń Grodzisk Mazowiecki), Marcin Bykowski (KS Raszyn), Kacper Klinicki (Hutnik Warszawa), Oskar Natorski (Warta Gorzów Wielkopolski). Kacper Pankowski (Radomiak Radom).

Bilans spotkań bezpośrednich

Obie drużyny zmierzą się ze sobą po raz pierwszy.

Bilety

Przypominamy, że od tego sezonu bilety możecie nabywać tylko i wyłącznie w biurze klubu, a w dniu meczu także w kasie biletowej, na 60 minut przed pierwszym gwizdkiem. Bilety na domowe spotkania będą dostępne dzień przed każdym meczem.

Ceny biletów na sezon 2022/23:

NORMALNY 15 zł

ULGOWY 10 zł

KOBIETY 8 zł

DZIECI do 10 lat gratis (wejście z pełnoletnim opiekunem)

DZIECI I MŁODZIEŻ OD 11 DO 18 LAT 5 zł

AKADEMIA SOKOŁA gratis (odbiór darmowego biletu w kasie)

Ciekawostki

- W drużynie Pilicy za 4 żółte kartki nie będzie mógł zagrać 19-letni Mateusz Krawczyk. W Sokole wszyscy zawodnicy powinni być do dyspozycji trenera Janusza Bucholca.

- W ostatnim meczu Pilicy z Lechią Tomaszów Mazowiecki nie zagrali kontuzjowani Wiktor Żurawski, Kamil Czarnecki oraz Konrad Paterek i ich występ w Ostródzie stoi pod znakiem zapytania.

- Pilica w tym sezonie zagrała 2 wyjazdowe spotkania i odniosła w nich jedno zwycięstwo (rezerwy Jagiellonii) i zanotowała 1 remis z Pelikanem Łowicz.

- W bieżących rozgrywkach drużynie Pilicy zostały przyznane 3 rzuty karne, ale 2 z nich nie zostały wykorzystane.

Przewidywalne składy

Sokół: Florczak – Kventsar, Porębski, Skiba, Kiełtyka, Mysiorski, Musiński, Furman, Kopacz, Święty, Kasprzyk.

Pilica: Adamczyk – Drabik, Kencel, Walasek, Niedziela, Wojtysiak, Bućko, Michalski, Winiarski, Grober, Rudnicki.

Szczegóły meczu

Spotkanie 6 kolejki 3 ligi zostanie rozegrane w sobotę 3 września o godz. 16:00 na stadionie przy ul. 3 Maja 19.

Kategorie: klub