W sobotę 18 marca „Trójkolorowi” rozegrają 3 mecz rundy wiosennej sezonu 2022/23 w 3 lidze. Najbliższym rywalem podopiecznych Janusza Bucholca będzie Mławianka Mława.

Historia

Klub został założony w 1923 roku jako Mławianka Mława. 15 maja 1997 nazwa została zmieniona na MKS Mława. Od 29 października 2010 roku zespół występuje pod szyldem MKS Mławianka Mława.

Klub przez wiele sezonów występował w III lidze. W sezonie 2003/2004 uplasował się w niej na pierwszym miejscu i wywalczył awans do II ligi. Rok później zespół spadł z III ligi. Od 2008 do 2019 rywalizowała w IV lidze, stanowiącej piąty poziom rozgrywkowy, z którego spadła w sezonie 2018/2019. Rok później, mimo pandemii, udało się wrócić do IV ligi.

Ostatni sezon

W sezonie 2021/22 Mławianka wywalczyła awans do III ligi, wygrywając swoją grupę IV ligi oraz pokonując w barażach MKS Piaseczno w dwumeczu 5:3 (2:2 na wyjeździe i 3:1 u siebie).

Obecny sezon

Po 19 rozegranych kolejkach piłkarze Mławianki z 34 punktami zajmują 4 miejsce w ligowej tabeli. Na taką liczbę punktów złożyło się 10 zwycięstw, 4 remisy i 5 porażek.

Trener

Szkoleniowcem Mławianki od lipca 2021 roku jest Piotr Rzepka. 60-letni szkoleniowiec to były reprezentant Polski, zawodnik Górnika Zabrze, czy Arki Gdynia, a także francuskich klubów Guingamp, Bastii czy AC Ajaccio. Rozegrał siedem meczów w reprezentacji Polski i strzelił jedną bramkę.

W roli szkoleniowca debiutował w Wiśle Tczew, potem pracował między innymi w Arce Gdynia, Gryfie Wejherowo czy Olimpii Zambrów. Był także dyrektorem sportowym w Elanie Toruń.

Zimowe ruchy kadrowe

Przyszli: Jakub Kopacz (Sokół Ostróda), Mateusz Sobotka (Stomil Olsztyn), Mateusz Karol (MOSP Białystok),  Kacper Wybrańczyk (LKS Drzewiarz), Mateusz Koliński (Sokół Kleczew).

Odeszli: Damian Poliński, Dominik Wasiak, Luis Felipe da Silva, Jakub Nowiński, Aleks Hendryk, Szymon Masiak, Michał Michalak, Bartosz Przybysz.

Spotkanie z jesieni

Obie drużyny spotkały się ze sobą 17 sierpnia. W Mławie Sokół prowadził już 2:0 i 3:1, jednak ostatecznie to gospodarzy zgarnęli 3 punkty, wygrywając 4:3. Wszystkie bramki dla Mławianki zdobył João Odilon.

Bilety i karnety

🎫 Bilety możecie nabywać tylko i wyłącznie w biurze klubu, a w dniu meczu także w kasie biletowej. Bilety na domowe spotkania będą dostępne dzień przed każdym meczem.

💵 Ceny biletów na sezon 2022/23:

👉NORMALNY 15 zł

👉ULGOWY 10 zł

👉KOBIETY 8 zł

👉DZIECI do 10 lat gratis (wejście z pełnoletnim opiekunem)

👉DZIECI I MŁODZIEŻ OD 11 DO 18 LAT 5 zł

👉AKADEMIA SOKOŁA gratis (odbiór darmowego biletu w kasie)

Ciekawostki:

- Aktualnymi piłkarzem Mławianki są Michał Stryjewski, Mateusz Sobotka i Jakub Kopacz, w przeszłości piłkarze „Trójkolorowych”.

- Najlepszy strzelcem Mławianki jest Joao Odlion, autor 12 trafień.

- Piłkarze Mławianki świetnie rozpoczęli rundę wiosenną. Najpierw na wyjeździe pokonali
Pelikan Łowicz 2:1, a tydzień później na własnym boisku ze sztuczną nawierzchnią rozgromili Lechię Tomaszów Mazowiecki aż 6:0.

Kartki

Żaden z piłkarzy obu drużyn nie musi pauzować z powodu nadmiaru kartek.

Przewidywalne składy

Sokół: Florczak – Kventsar, Porębski, Morawski, Dowgiałło, Liehostaiev,  Mościcki, Furman, Kiełtyka, Święty, Lubak.

Mławianka: Piotrowski – Skudynowski, M. Rogalski, Komorowski, Markowicz, Kostyk, Wybrańczyk, Sobotka, Mat. Stryjewski, Mich. Stryjewski, Odillon.

Szczegóły meczu

Spotkanie 20 kolejki zostanie rozegrane w sobotę 18 marca na stadionie przy ul. 3 Maja 19 w Ostródzie. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godz. 14:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!

Kategorie: klub