W sobotę 13 maja „Trójkolorowi” rozegrają 28 kolejkę w 1 grupie 3 ligi. Na własnym boisku podejmować będziemy Legionovię Legionowo.

Historia

Protoplastą Legionovii był Robotniczy Klub Sportowy Czerwoni, który powstał jesienią 1930 z inicjatywy działaczy OM-TUR – legionowskiego oddziału Polskiej Partii Socjalistycznej. Pierwsze spotkanie odbyło się dwa lata później – legionowska drużyna pokonała 8:3 Hapoel. W następnych latach klub zmienił nazwę na „Legionovia”, która w latach 80. była chwilowo zastąpiona przez „Gwardię”. W XXI wieku Legionovia balansuje między drugim, a czwartym poziomie ligowych rozgrywek w Polsce.

Ostatni sezon

W poprzednim sezonie Legionovia do ostatniej kolejki walczyła o awans do 2 ligi, jednak o 1 punkt musiała uznać wyższość Polonii Warszawa.

Bieżący sezon

Po 27 rozegranych kolejkach Legionovia z 48 punktami na koncie zajmuje 4 miejsce w ligowej tabeli. Na taki bilans złożyło się 13 zwycięstw, 9 remisów oraz 5 porażek.

Trener

Szkoleniowcem Legionovii od czerwca 2020 roku jest 38-letni Michał Piros.

Zimowe ruchy kadrowe

Przyszli: Wojciech Mucha (MKS Kluczbork),

Odeszli: Marcin Bawolik (MKS Piaseczno), Artur Balicki, Kacper Pankowski

Jesienne spotkanie

W rozegranym 8 października ubiegłego roku Legionovia na własnym boisku zremisowała z „Trójkolorowymi” 1:1. Gospodarze objęli prowadzenie w 12 minucie po bramce Piotra Sonnenberga, wyrównał w 62 minucie Maksym Kventsar.

Ciekawostki

- W sobotnim meczu za nadmiar kartek pauzować będą Jakub Mysiorski (Sokół) oraz Piotr Sonnenberg (Legionovia).

- Najlepszym strzelcem Legionovii jest Szymon Wiejak, który ma koncie 16 bramek.

- Legionovia w tym tygodniu rozegrała półfinałowe spotkanie Wojewódzkiego Pucharu Polski, ulegając na wyjeździe Pogoni Grodzisk Mazowiecki 0:3.

Przewidywalne składy

Sokół: Florczak – Kventsar, Porębski, Błaut, Dowgiałło, Pawluczuk, Musiński, Furman, Liehostaiev, Święty, Lubak.

Legionovia: Krzywański – Kaczorowski, Waszkiewicz, Choroś, Wojdyga, Mroczek, Koziara, Zaklika, Gołąb, Mucha, Wiejak.

Bilety

Bilety

🎫 Bilety możecie nabywać tylko i wyłącznie w biurze klubu, a w dniu meczu także w kasie biletowej na godzinę przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

💵 Ceny biletów na sezon 2022/23:

👉NORMALNY 15 zł

👉ULGOWY 10 zł

👉KOBIETY 8 zł

👉DZIECI do 10 lat gratis (wejście z pełnoletnim opiekunem)

👉DZIECI I MŁODZIEŻ OD 11 DO 18 LAT 5 zł

👉AKADEMIA SOKOŁA gratis (odbiór darmowego biletu w kasie)

Szczegóły meczu

Spotkanie 28 kolejki zostanie rozegrane w sobotę 13 maja na stadionie przy ul. 3 Maja 19 w Ostródzie. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!

 

Kategorie: klub