W sobotę 20 sierpnia „Trójkolorowi” rozegrają 4 kolejkę w 1 grupie 3 ligi. Na własnym boisku podejmować będziemy rezerwy Legii Warszawa.

Historia

W 1952 roku drużyna rezerw Legii dotarła do finału Pucharu Polski (pierwszy zespół odpadł już w 1/8 finału), eliminując kolejno: Lechię II Zielona Góra (2:6), Naprzód Lipiny (2:1), ŁKS Łódź (7:1), Górnika Zabrze (1:2), Ruch Chorzów (2:1), Wisłę Kraków (0:0 i 1:0). W rozegranym 21 grudnia 1952 na warszawskim Stadionie Wojska Polskiego decydującym spotkaniu Legia II uległa stołecznej Polonii 0:1 (0:0). Od 1/8 finału (tj. meczu przeciw Górnikowi w Zabrzu) kadra rezerw została wzmocniona zawodnikami pierwszej drużyny.

Na początku XXI wieku druga drużyna Legii oscylowała między ówczesną III a IV ligą. Po sezonie 2006/2007 zespół rezerw został wycofany z rozgrywek ligowych, a w jego miejsce powstała Młoda Legia. Ten stan rzeczy trwał do 2013 roku, kiedy to zlikwidowano rozgrywki Młodej Ekstraklasy. Wtedy przywrócono drużynę rezerw do rozgrywek ligowych, która wystartowała w III lidze sezonu 2013/2014 i występuje w niej do dziś.

Źródło: Wikipedia

Ostatni sezon

W minionych rozgrywkach ekipa rezerw Legii zajęła 4 miejsce, uzyskując 58 punktów.

Bieżący sezon

Po 3 rozegranych kolejkach rezerwy Legii z 5 punktami na koncie zajmują 6 miejsce w tabeli. Na taki wynik składają się wyjazdowe zwycięstwo z Pelikanem Łowicz oraz 2 domowe remisy z Pogonią Grodzisk Mazowiecki i Lechią Tomaszów Mazowiecki

Trener

Szkoleniowcem rezerw Legii jest dobrze znany w Ostródzie Piotr Jacek. 45-letni trener prowadził „Trójkolorowych” w pierwszym sezonie Sokoła w drugiej lidze.

Ruchy kadrowe

Przyszli: Julien Tadrowski (Pogoń Siedlce), Igor Korczakowski (Pilica Białobrzegi), Rafał Maciejewski (Stal Rzeszów), Michał Gładysz (Pogoń Grodzisk Mazowiecki), Filip Laskowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Odeszli: Gabriel Kobylak (Radomiak Radom), Damian Warnecki (GKS Bełchatów), Bartosz Widejko ( Pogoń Grodzisk Mazowiecki), Jakub Kowynia( Pogoń Siedlce), Arkadiusz Ciach (Świt Nowy Dwór Mazowiecki), Jakub Kwiatkowski (Górnik Łęczna), Kacper Gościniarek (Górnik Polkowice)

Bilans spotkań bezpośrednich

Ostatnio obie drużyny mierzyły się w sezonie 2018/19. W Ostródzie padł remis 1:1, a w rozegranym w Ząbkach meczu lepsi byli gospodarze, wygrywając 2:0.

Bilety

Przypominamy, że od tego sezonu bilety możecie nabywać tylko i wyłącznie w biurze klubu, a w dniu meczu także w kasie biletowej, na 60 minut przed pierwszym gwizdkiem. Bilety na domowe spotkania będą dostępne dzień przed każdym meczem.

Ceny biletów na sezon 2022/23:

NORMALNY 15 zł

ULGOWY 10 zł

KOBIETY 8 zł

DZIECI do 10 lat gratis (wejście z pełnoletnim opiekunem)

DZIECI I MŁODZIEŻ OD 11 DO 18 LAT 5 zł

AKADEMIA SOKOŁA gratis (odbiór darmowego biletu w kasie)

Ciekawostki

- Mimo i tak silnej kadry, w drużynie rezerw od początku sezonu występuje wielu zawodników z szerokiej kadry pierwszego zespołu. W środowym meczu z Lechią Tomaszów Mazowiecki wystąpili choćby Cezary Miszta, Maik Nawrocki, Kacper Skibicki, Jurgen Celhaka oraz Igor Strzałek.

- Pierwsza drużyna Legii gra w piątek, więc także w Ostródzie możemy spodziewać się piłkarzy z „jedynki”.

Przewidywalne składy

Sokół: Florczak – Kventsar, Porębski, Musiński, Kiełtyka, Mysiorski, Musiński, Furman, Pawluczuk, Święty, Kasprzyk.

Legia II: Hładun - Nawrocki, Noiszewski, Konik – Skibicki, Laskowski, Celhaka, Niski – Strzałek – Maciejewski, Kamiński.

Szczegóły meczu

Spotkanie 4 kolejki 3 ligi zostanie rozegrane w sobotę 20 sierpnia o godz. 17:00 na stadionie przy ul. 3 Maja 19.

 

 

Kategorie: klub