W środę 7 czerwca „Trójkolorowi” rozegrają 32 kolejkę w 1 grupie 3 ligi. Na własnym boisku podejmować będziemy Lechię Tomaszów Mazowiecki.

Historia

Lechia Tomaszów Mazowiecki to jeden z najstarszych klubów I grupy III ligi., który został założony w 1923 r. Największymi sukcesami klubu są 9. miejsce w II lidze w 1952 roku
oraz zdobycie Łódzkiego Pucharu Polski w sezonach 2012/13 i 2015/16. W  sezonie 2011/12 wywalczyli oni awans do 3 ligi, w której bez przerwy występują do dzisiaj.

Ostatni sezon

W poprzednim sezonie Lechia zajęła 6 miejsce, gromadząc na swoim koncie 56 punktów.

Bieżący sezon

Po 31 rozegranych kolejkach Lechia z 48 punktami na koncie zajmuje 9 miejsce w ligowej tabeli. Na taki bilans złożyło się 13 zwycięstw, 9 remisów oraz 9 porażek.

Trener

Szkoleniowcem Lechii  od czerwca 2022 roku jest 30-letni Mateusz Milczarek, który wcześniej pełnił funkcję asystenta pierwszego trenera w Lechii.

Zimowe ruchy kadrowe

Przyszli: Jakub Sutor (Garbarnia Kraków), Jakub Król (Warta Sieradz), Kacper Przedbora (KTS Weszło).

Odeszli: Adrian Skrzyniak (Kotwica Kołobrzeg), Adam Nowak (Chełmianka Chełm).

Jesienne spotkanie

W rozegranym 6 listopada ubiegłego roku meczu 15 kolejki 3 ligi między oboma zespołami padł remis 1:1. „Trójkolorowi” objęli prowadzenie po golu Dawida Kasprzyka, wyrównali gospodarze po golu Adama Nowaka.

Ciekawostki

- Spotkanie 32 kolejki zostało przełożone na środę, ze względu na odbywający się w na naszym obiekcie turniej Ostróda Cup.

- Żaden z piłkarzy Sokoła nie będzie pauzował za nadmiar kartek. Z kolei u gości z tego powodu zabraknie Michała Mikołajczyka.

- Najlepszy strzelcem Lechii w tym sezonie jest środkowy obrońca Kamil Cyran, który w 30 ligowych spotkaniach strzelił 8 bramek, z czego aż 5 z rzutów karnych.

- W poprzednim sezonie szkoleniowcem Lechii był Dominik Bednarczyk, który prowadził „Trójkolorowych” w 4 meczach ligowych bieżącego sezonu.

- Wyjazdowy mecz z Lechią Tomaszów Mazowiecki z 7 sierpnia 2016 roku był pierwszym meczem obu drużyn w 3 lidze złożonej z 4 województw. Padł wówczas remis 2:2, a bramki dla „Trójkolorowych” zdobyli Sebastian Pączko i Robert Hirsz, a dla gospodarzy trafili Jardel i Mateusz Broź.

Przewidywalne składy

Lechia: Awdziewicz – Lewiński, Dunajski, Cyran, Król, Górka, Snopczyński, Szymczak, Cieślik, Morenkov, Amroziński.

Sokół: Florczak – Kventsar, Porębski, Dowgiałło, Błaut, Mysiorski, Mościcki, Stefański, Furman, Święty, Liehostaiev.

Bilety

🎫 Bilety możecie nabywać tylko i wyłącznie w biurze klubu, a w dniu meczu także w kasie biletowej na godzinę przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

💵 Ceny biletów na sezon 2022/23:

👉NORMALNY 15 zł

👉ULGOWY 10 zł

👉KOBIETY 8 zł

👉DZIECI do 10 lat gratis (wejście z pełnoletnim opiekunem)

👉DZIECI I MŁODZIEŻ OD 11 DO 18 LAT 5 zł

👉AKADEMIA SOKOŁA gratis (odbiór darmowego biletu w kasie)

Szczegóły meczu

Spotkanie 32 kolejki zostanie rozegrane w środę 7 czerwca na stadionie przy ul. 3 Maja 19 w Ostródzie. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!

 

Kategorie: klub