28 sierpnia będzie pamiętnym dniem w dziejach klubu. Po raz pierwszy w historii Sokoła zagramy w 2 lidze!

Pierwszym drugoligowym rywalem „Trójkolorowych” będą rezerwy Lecha Poznań. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie przy ul. 3 Maja 19 w Ostródzie, a rozpocznie się o godz. 16:00.

O rywalu

Rezerwy „Kolejorza”, po kilku latach przerwy, zostały ponownie reaktywowane w 2013 roku. Od tego czasu rywalizowały one w 3 lidze, by w sezonie 2018/19 wywalczyć awans do 2 ligi, wyprzedzając m.in. KKS Kalisz, Radunię Stężyca czy Kotwicę Kołobrzeg.

Debiutancki sezon 2019/20 w 2 lidze z 47 punktami na koncie zakończyli oni na 13 miejscu.

Trener

Trenerem drużyny rezerw Lecha jest Rafał Ulatowski. Ten 47-letni szkoleniowiec ma w swoim CV pracę na stanowisku pierwszego trenera w takich klubach jak Zagłębie Lubin, GKS Bełchatów, Cracovia czy Lechia Gdańsk. Uczestniczył także w stażach trenerskich w klubach z Wielkiej Brytanii - Chelsea FC, Glasgow Rangers oraz Tottenham Hotspur. Ma także doświadczenie w pracy reprezentacyjnej, gdyż latach 2008-09 pełnił rolę asystenta Leo Beenhakkera w kadrze Polski.

Transfery

Jak to w przypadku rezerw klubu bywa, przerwa między sezonami to przede wszystkim napływ nowych zawodników z grup młodzieżowych.

Przychodzą: Jakub Antczak (P - junior), Maksym Czekała (P - junior), Filip Karwacki (P - junior), Antoni Kozubal (P - junior), Jakub Malec (O - Zagłębie II Lubin), Norbert Pacławski (N - junior), Maksymilian Pingot (O - junior), Antoni Prałat (N - junior), Kacper Sommerfeld (P - junior), Mateusz Stochniałek (P - junior), Adrian Tymiński (O - junior), Patryk Waliś (O - AP Reissa Poznań (j)), Jakub Złoch (O - junior)

Odchodzą: Tomasz Kaczmarek (P - ?), Jakub Pawlicki (O - Elana Toruń), Paweł Tupaj (N - Miedź Legnica), Tomasz Cywka (?).

Drużyna

Rezerwy Lecha są złożone w dużej mierze z młodych zawodników, wzmocnionych kilkoma doświadczonymi piłkarzami. W końcówce poprzedniego sezonu w bramce występował 37-letni Łukasz Radliński. Na kogo trzeba będzie zwrócić uwagę w „Kolejorzu”? Z całą pewnością na Grzegorza Wojtkowiaka (23 występy w reprezentacji Polski i 215 spotkań w ekstraklasie), a także na innego doświadczonego zawodnika, byłego kapitana młodzieżowej reprezentacji Polski i Warty Poznań, Artura Marciniaka. Warto jednak odnotować nazwiska młodych piłkarzy i uzdolnionych piłkarzy Lecha. Pamiętamy, jak jeszcze 2 lata temu na ostródzkim obiekcie w barwach rezerw innego klubu z ekstraklasy czyli Legii grał Michał Karbownik, a teraz ten sam zawodnik może zostać najdroższym piłkarzem w dziejach polskiej ligi.

Historia spotkań bezpośrednich

Będzie to pierwsze w historii obu drużyn spotkanie o ligowe punkty

Ciekawostki

- Piątkowe spotkanie będzie z pewnością szczególne dla 2 przedstawicieli „Trójkolorowych”. Trener Sokoła Piotr Jacek był przez wiele lat piłkarzem „Kolejorza”, z kolei Michał Zimmer zasilił nasz klub właśnie z rezerw Lecha.
- W Sokole wykluczony jest występ kontuzjowanego Sebastiana Rugowskiego.
- Piątkowe spotkanie będzie pierwszym meczem Sokoła o ligowe punkty od 23 listopada 2019 r.

Bilety

Ze względu na panujące w kraju obostrzenia, związane z pandemią koronawirusa, zakup biletów na domowe ligowe spotkania Sokoła będzie możliwy tylko i wyłącznie poprzez platformę Roboticket. Link do platformy będzie dostępny na naszej stronie internetowej. Zakupu biletów nie będzie można dokonać zarówno w biurze klubu, jak i w kasach obok stadionu.

Szczegóły: http://sokolostroda.com/news/item/1702-bilety-na-ligowy-sezon-2020-211.html

Regulamin dla osób przebywających na stadionie przy ul. 3 Maja 19 w Ostródzie podczas meczów organizowanych przez OKS Sokół Ostróda w okresie epidemii COVID19, z możliwością udostępnienia 50% pojemności obiektu.

I Wejście na obiekt

1. Do wejścia na obiekt uprawnione będą jedynie osoby, które pobiorą jednorazowy bilet z elektronicznego systemu biletowego Klubu. Do systemu można się zalogować na stronie bilety.sokolostroda.com. Bilet uprawnia do jednorazowego wejścia na obiekt. Nie dopuszcza się wychodzenia i ponownego wchodzenia na teren obiektu podczas meczu.
2. Jeden bilet uprawnia do wejścia tylko jednej osoby, dotyczy to również dzieci.
3. Dla kibiców przewidziano udostępnienie dwóch wejść na teren obiektu. Osoby z biletami na sektor 2 na obiekt wejdą od strony ul. 3 Maja WEJŚCIEM C. Osoby z biletami na sektor 1 będą wpuszczane WEJŚCIEM A o od strony Jeziora Drwęckiego.
4. Wejścia dla kibiców zostaną otwarte na 60 minut przed rozpoczęciem meczu.
5. Każda osoba wchodząca na obiekt jest zobligowana do zakrycia ust i nosa za pomocą maseczki lub innego przedmiotu umożliwiające ich zakrycie. Osoba bez maseczki lub innego przedmiotu umożliwiającego zakrycie ust i nosa, nie zostanie wpuszczona na obiekt.
6. Punkty depozytowe pozostaną zamknięte. Na stadion obowiązuje zakaz wnoszenia plecaków, toreb bądź innego bagażu. Organizator dopuszcza możliwość wniesienia na teren obiektu saszetek, toreb biodrowych tzw. „nerek” oraz torebek damskich, o wymiarach nie większych aniżeli 25cmx25cmx15cm.
7. Przy wejściach zorganizowane zostaną punkty do dezynfekcji. Każda osoba wchodząca na obiekt jest zobowiązana do dezynfekcji rąk.

II Poruszanie się po obiekcie

1. Każda osoba wchodząca na obiekt jest zobligowana do bezwzględnego wykonywania poleceń służb organizatora oraz spikera zawodów. Niepodporządkowanie się poleceniom służb organizatora, będzie skutkowało wyproszeniem ze stadionu, bez możliwości ponownego wejścia na obiekt, do momentu ściągnięcia ograniczeń wynikających z reżimu sanitarnego, bez możliwości ubiegania się o jakąkolwiek rekompensatę materialną bądź niematerialną ze strony Organizatora.
2. Podczas przemieszczania się na obiekcie, każdy zobowiązany jest do zakrywania ust oraz nosa.
3. Po wejściu na teren obiektu należy udać się bezpośrednio na przypisane na bilecie miejsce.
4. Usta oraz nos mogą zostać odsłonięte po zajęciu wyznaczonego na bilecie miejsca.
5. Podczas poruszania się po terenie obiektu, należy zachować co najmniej 1,5 metry odstępu od pozostałych uczestników.
6. Nie należy opuszczać wyznaczonego miejsca bez wyraźnej potrzeby.

III Zasady obowiązujące na trybunach

1. Na trybunie należy poruszać się tylko w sposób wskazany przez służby organizatora oraz zgodnie z oznakowanymi ciągami komunikacyjnymi.
2. Dla kibiców udostępniono sektory 1 i 2 na trybunach krytych , z wyłączeniem trybuny VIP.
3. Należy zajmować wyłącznie miejsca wskazane bilecie.
4. Na meczu nie będzie dostępny catering.
5. W przypadku pogorszenia stanu zdrowia, nagłego wystąpienia jakichkolwiek objawów, mogących sugerować zarażenie wirusem SARS-CoV-2, należy bezzwłocznie zgłosić się do przedstawicieli służby medycznej lub najbliższego stewarda.
6. W przypadku podejrzenia zachorowania na COVID-19, uczestnik meczu zostanie odwieziony bezpośrednio do szpitala zakaźnego w Ostródzie lub umieszczony w pomieszczeniu pełniącym funkcję izolacyjną(IZOLATOR)
7. Na trybunach oraz w innych miejscach obiektu, obowiązuje bezwzględny zakaz grupowania się.
8.Po zakończeniu spotkania prosimy o niezwłoczne opuszczenie obiektu.
9. Wyjście kibiców będzie nadzorowane przez służby organizatora.

IV Postanowienia końcowe

1. Niniejszy regulamin obowiązuje od 26.08.2020 r. do odwołania.
2. Powyższe postanowienia, nie dotyczą pracowników Klubu.
3. Każda osoba wchodząca na obiekt jest zobowiązana do zapoznania się z niniejszym regulaminem.
4. Uczestnictwo w meczu jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
5. Klub zastrzega sobie możliwość dowolnej zmiany regulaminu w okresie jego obowiązywania.
6. Za wszelkie naruszenia powyższego regulaminu oraz ewentualne szkody odpowiada uczestnik imprezy.
7. Wyłączne prawo do interpretacji zapisów niniejszego regulaminu przysługuje Klubowi.
8. Organizatorowi przysługuje prawo do udostępnienia Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu i służbom porządkowym danych osobowych uczestników imprezy, w związku ze zwalczaniem chorób zakaźnych.

Przypuszczalne składy

Sokół : Niezgoda – Zimmer, Mazurowski, Wicki, Brzuzy – Żwir, Zalewski, Kalinowski, Gajda, Łuczak – Wolny.

Lech II: Radliński – Borowski, Wojtkowiak, Andrzejewski, Smajdor – Kołtański, Marciniak, Szramowski ,Kryg – Karbownik, Sobol.

Kursy bukmacherskie od naszego sponsora firmy Forbet:

Sokół : 2,95
remis: 3,35
Lech II: 2,26

Pełna oferta zakładów dostępna na www.iforbet.pl.

Kategorie: klub

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *