W 3. Kolejce eWinner II Ligi Sokół Ostróda podejmie na własnym obiekcie KKS Kalisz. Spotkanie zostanie rozegrane 14 sierpnia (sobota) o godzinie 17:00.

O rywalu

Jesienią 2005 roku, grupa działaczy sportowych zdecydowała się na powołanie w Kaliszu nowego klubu sportowego. W sezonie 2006/2007 KKS Włókniarz 1925 Kalisz rozpoczął rozgrywki w klasie B piłki nożnej okręgu kaliskiego. Osiem lat zajęło kaliskiemu klubowi, aby awansować do trzeciej ligi. Od sezonu 2015/16 KKS Kalisz występował w trzeciej lidze. Dopiero dwa sezony temu, pierwszy raz w historii klubu, udało mu się awansować na szczebel centralny. W poprzednim sezonie KKS grał w barażach o awans do pierwszej ligi, ale przegrał ze Skrą Częstochowa.

Transfery

Przyszli: Łukasz Benedykciński (B - Mieszko Gniezno), Bartosz Gęsior (P - Kotwica Kołobrzeg), Piotr Giel (N - Bytovia Bytów), Maurycy Przybył (P - rezerwy), Toni Segura (P - UD Tamaraceite), Karol Smajdor (O - Lech Poznań), Jakub Staszak (O - GKS Bełchatów), Przemysław Stolc (O - Chrobry Głogów), Mateusz Wysokiński (P - Victoria Sulejówek).

Odeszli: Antoni Bednarek (O - Ursus Warszawa), Jakub Chojnowski (P - Sokół Ostróda), Néstor Gordillo (P - Arka Gdynia), Daniel Kamiński (P - Arka Gdynia), Michał Molenda (B - Arka Gdynia), Jakub Pawlik (O - Pogoń Nowe Skalmierzyce), Kamil Sabiłło (N - Unia Skierniewice).

źródło: 90minut.pl

Trener

Drużyna z Kalisza, ma bardzo doświadczonego trenera. W czerwcu 2019 roku, Ryszard Wieczorek, objął funkcję trenera pierwszego zespołu KKS-u Kalisz, zastępując na tym miejscu Sławomira Majaka. Doświadczony szkoleniowiec ma na swoim koncie 230 spotkań w Ekstraklasie oraz awans do krajowej elity z Koroną Kielce, a także na jej zaplecze z ROW-em Rybnik. Pod jego wodzą kielecka Korona dotarła również do finału Pucharu Polski, a Odra Wodzisław Śląski do finału nieistniejącego już Pucharu Ekstraklasy.

Jesień

W pierwszym meczu w sezonie 2021/22 KKS zremisował 2:2 z Olimpią Elbląg, a w drugim spotkaniu wygrał 1:0 z Wigrami Suwałki. Obecnie drużyna z Kalisza jest na 5 miejscu w tabeli.

Ciekawostki

- W poprzednim sezonie oba spotkania pomiędzy tymi drużynami skończyły się zwycięstwem drużyny z Kalisza.

- Kaliszanie grają zawsze do końca. W meczu przeciwko Olimpii Elbląg, dwie bramki strzelili w ostatnich dwóch minutach regulaminowego czasu gry.

Sędzia:

Sędzią Głównym tego meczu będzie Grzegorz Kawałko z Białegostoku. Sędziował on w poprzednim sezonie mecz Sokół Ostróda vs Warta Poznań w ramach 1/16 Pucharu Polski.

Transmisja

Transmisja wideo meczu będzie dostępna w aplikacji mobilnej sponsora rozgrywek firmy eWinner oraz na platformie sportize.pl

Bilety

Bilety do nabycia, za pośrednictwem strony internetowej https://bilety.sokolostroda.com/

Ze względów bezpieczeństwa wynikających z planowanym przybyciem kibiców gości informujemy, że wejście na sektor 1 odbywać się będzie od strony budynku klubowego.

Przypuszczalne składy:

Sokół : Rabin - Flak, Dymerski, Klimek, Dzięcioł - Drabik, Sobolewski, Stępień, Żyznowski, Skórecki - Rugowski.

KKS 1925 Kalisz: Krakowiak - Smajdor, Kendzia, Gawlik, Mączyński - Radzewicz, Koczy, Borecki, Łuszkiewicz, Putno -Giel.

Kursy bukmacherskie od naszego sponsora firmy Forbet:

Sokół: 6,40

Remis: 4,60

KKS 1925 Kalisz: 1,41

Kategorie: klub