Przed nami ostatnia kolejka rozgrywek eWinner II Ligi. Sokół Ostróda podejmie GKS Katowice. Spotkanie zostanie rozegrane 12 czerwca o godzinie 12:00.

O rywalu

Początki utworzenia GKS-u Katowice sięgają 1963 roku. Doszło wtedy do zawiązania komitetu założycielskiego GKS-u, powstałego w wyniku połączenia katowickich klubów: Górnik 20 Katowice, TKS Rapid-Orzeł Wełnowiec, KS Koszutka Katowice, Katowicki Klub Łyżwiarski, Katowicki Klub Sportowy Górnik, Górniczy Klub Żeglarski Szkwał oraz przedstawicieli trzydziestu dwóch instytucji i zakładów pracy z terenu Katowic. GKS od tamtego czasu czterokrotnie zajmował drugie miejsce na najwyższym szczeblu polskich rozgrywek, a także trzykrotnie wywalczył Puchar Polski. W poprzednim sezonie drugiej ligi GKS Katowice zajął trzecie miejsce w sezonie zasadniczym, ale przegrał w barażu ze Stalą Rzeszów.

Trener

Trenerem drużyny z Katowic jest Rafał Górak. Karierę szkoleniową rozpoczął w Ruchu Radzionków, z którym trzykrotnie awansował doprowadzając zespół na zaplecze Ekstraklasy. Następnie trafił do GKS-u Tychy, a w czerwcu 2011 r. został trenerem GieKSy. Ze względu m.in. na ówczesne problemy ekonomiczne Klubu i niedoszły pomysł fuzji, to był trudny okres w dziejach GKS-u. Pod wodzą trenera Góraka, który pracował w przy Bukowej ponad dwa lata, katowiczanie zajmowali 13. i 10. miejsce w 1 lidze.  W latach 2014-2017 prowadził BKS Stal Bielsko-Biała, a następnie objął funkcję trenera Elany Toruń. Od czerwca 2019 roku jest ponownie trenerem GKS-u.

Wiosna

GKS Katowice na wiosnę zanotował 10 zwycięstw, 2 remisy i 6 spotkań przegrał. Dzięki trzem zwycięstwom w trzech ostatnich meczach GKS zapewnił już sobie awans do pierwszej ligi.

Ciekawostki
- W ostatnich trzech meczach GKS Katowice strzelił aż 11 goli

- W meczach wyjazdowych drużyna z Katowic nie prezentuje się zbyt dobrze. W ostatnich sześciu spotkaniach na obcych boiskach zanotowała aż cztery porażki.

- Sokół przełamał serię sześciu meczów bez wygranej i wygrał w poprzedniej kolejce z Hutnikiem Kraków.

Poprzedni mecz

W poprzednim meczu między tymi drużynami lepszy okazał się GKS, który wygrał 2:1. Jedyną bramkę dla ostródzkiej drużyny strzelił Karol Żwir.

Kartki

Z powodu nadmiaru żółtych kartek w Sokole zabraknie Wojciecha Mazurowskiego i Łukasza Soszyńskiego, z kolei u gości z tego samego powodu nie wystąpi Bartosz Jaroszek.

Transmisja

Transmisja wideo meczu będzie dostępna w aplikacji mobilnej sponsora rozgrywek firmy eWinner oraz na nowopowstałej platformie sportize.pl.

Bilety

Dystrybucja biletów odbywać będzie się wyłącznie w kasie Stadionu Miejskiego w Ostródzie w dniach od środy do piątku (09.06-11.06). Nie będzie możliwości zakupu biletów w dniu meczu!

Godziny, w których będzie można kupić bilety:

- czwartek, 10.06: 14-20

- piątek, 11.06 12-18

Więcej Informacji na temat biletów: kliknij

 12.06.2021r. korty tenisowe, Park Collisa, a także rolkowisko będą czynne od godz. 16:00.

Przypuszczalne składy:

Sokół: Niezgoda - Zimmer, Wicki, Maj, Żwir- Więcek, Zalewski, Czajkowski, Rugowski - Siemaszko, Wolny.

GKS: Królczyk - Wojciechowski, Jędrych, Janiszewski, Pawłas - Sanocki, Gałecki, Figiel, Błąd - Kościelniak, Woźniak.

Oferta od naszego sponsora firmy Forbet: kliknij 

Kategorie: klub