W meczu 34.kolejki eWinner II Ligi, Sokół Ostróda u siebie zagra z Garbarnią Kraków. Spotkanie zostanie rozegrane 22 maja o godzinie 12:30.

O rywalu

Polski klub piłkarski z siedzibą w Krakowie. Klub został założony w 1921 roku przez grupę pracowników Polskich Zakładów Garbarskich Sp. z o.o. Obecnie działa w formie stowarzyszenia kultury fizycznej. Początkowo Garbarnia była klubem wielosekcyjnym. Aktualnie funkcjonuje jedynie sekcja piłki nożnej mężczyzn, której seniorzy występują w rozgrywkach II ligi. Garbarnia ma na swoim koncie jeden tytuł Mistrza Polski, który został wywalczony w 1931 roku. W poprzednim sezonie zespół z Krakowa zajął siódme miejsce w drugoligowej tabeli.

Transfery

Przyszli: Mateusz Bartusik (B - Górnik II Zabrze), Damian Derenda (O - rezerwy), Mateusz Nowak (P - Wisłoka Dębica), Kacper Rogoziński (N - Wisła II Płock).

Odeszli: Bartosz Kieliszek (B - Unia Tarnów), Bartłomiej Korbecki (P - Górnik II Zabrze), Kacper Laskoś (P - LKS Wójtowa), Mateusz Surma (O - Wisłoka Dębica).

Trener

Trenerem drużyny Garbarni jest Maciej Musiał. Wcześniej był też asystentem Roberta Kasperczyka w Górniku Wieliczka, Kazimierza Moskala w Pogoni Szczecin, Sandecji Nowy Sącz, ŁKS Łódź i ostatnio w Zagłębiu Sosnowiec.

Ostatnie wyniki

W ostatnich pięciu meczach Garbarnia zanotowała dwa remisy, dwa razy przegrała i wygrała tylko raz. W poprzedniej kolejce drużyna z Krakowa przegrała 0:2 z Wigrami Suwałki.

Ciekawostki

- W poprzednim sezonie Sokół u siebie zremisował z Garbarnią, a w Krakowie Garbarnia wygrała 2:1. W tym sezonie padł bezbramkowy remis.

- Garbarnia przez sporą część sezonu walczyła o strefę barażową, ale przez słabsze ostatnio wyniki, straciła już na to szansę.

- Najlepszym strzelcem drużyny z Krakowa jest Słowak Michal Klec, który strzelił 10 goli.

Sędzia

Sędzią głównym meczu będzie Szymon Lizak z Poznania. Sędziował on w tym sezonie wyjazdowy mecz Sokoła z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, który ostródzianie wygrali 3:1.

Bilety

Decyzją zarządu klubu bilety na domowe spotkanie z Garbarnią Kraków będą do nabycia przez wszystkich za symboliczną złotówkę. Bilety są do nabycia tylko stacjonarnie, w siedzibie klubu przy ul. 3 Maja 19 od środy do piątku w godz. 10:00 – 16:00, a także w kasie biletowej przed wejściem na stadion od godziny przed rozpoczęciem meczu.

Transmisja:

Transmisja wideo meczu będzie dostępna w aplikacji mobilnej sponsora rozgrywek firmy eWinner oraz na platformie sportize.pl.

Przypuszczalne składy:

Sokół : Rabin- Dowgiałło, Dzięcioł, Klimek, Turek- Lias, Skórecki, Rogala, Kurowski, Święty- Wojtyra.

Garbarnia: Kozioł- Warczak, Banach, Nakrosius, Bartków- Rogoziński, Duda, Nowak, Szywacz- Feliks, Klec.

Kursy:

Sokół: 3,45

Remis: 3,45

Garbarnia: 1,99

 

Kategorie: klub