W spotkaniu 33. Kolejki eWinner II Ligi Sokół Ostróda podejmie na własnym obiekcie Bytovię Bytów. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 15 maja o godzinie 17:00.

O rywalu

Polski klub piłkarski z siedzibą w Bytowie założony w 1946 roku. Występuje w II lidze. Największym sukcesem w historii klubu jest awans Bytovii do 1/4 finału Pucharu Polski w sezonach 2016/2017 i 2017/2018. Najwyższe miejsce w ligowych rozgrywkach Bytovia zajęła w sezonie 2015/16 ( 8 miejsce w pierwszej lidze). W poprzednim sezonie bytowianie grali w barażach o awans do pierwszej ligi, ale nie udało im się awansować.

Transfery

Przyszli: Michał Kieca (P - Zagłębie Sosnowiec), Maciej Kozakowski (O - Gryf Słupsk), Oskar Krzyżak (O - Raków Częstochowa), Eryk Moryson (P - Piast Żmigród), Jakub Nowakowski (P - Radomiak Radom), Bartosz Wolski (P - rezerwy).

Odeszli: Adrian Bielawski (O - Warta Gorzów Wielkopolski), Deleu (O - Jaguar Gdańsk), Haris Memić (O - Arka Gdynia), Jakub Ryś (N - Chojniczanka II Chojnice), Kamil Sikora (P - Huragan Morąg), Oskar Sikorski (P - Warta Gorzów Wielkopolski), Mateusz Szela (P - RKS Radomsko), Łukasz Wasiak (P - Lechia Zielona Góra), Patryk Wolski (P - Kaszubia Kościerzyna)

Trener

Trenerem Bytovii jest Kamil Socha. 49-letni szkoleniowiec urodził się w Tomaszowie Mazowieckim. Rozpoczynał swoją piłkarską przygodę na boisku jako bramkarz, zapisując w swoim CV grę w III lidze, m.in. w rezerwach Widzewa Łódź. Posiada bogate, 15-letnie doświadczenie na ławce trenerskiej od ligi okręgowej aż do I ligi.

Pierwszy mecz

W meczu rundy jesiennej między obiema drużynami lepsi okazali się bytowianie. Pokonali oni wówczas „Trójkolorowych” 1:0, a jedyną bramkę w 86 minucie zdobył Piotr Giel.

Wiosna

Bytovia dobrze rozpoczęła rundę wiosennej, ale w ostatnim czasie prezentuje się tragicznie. Drużyna z Bytowa przegrała siedem meczów z rzędu i zajmuje 17 miejsce w ligowej tabeli.

Ciekawostki

- W Bytovii występuje obecnie, urodzony w Ostródzie, Kacper Sezonienko.

- W tabeli za samą rundę wiosenną Bytovia zajmuje ostatnie miejsce, a ostródzianie są na 17 pozycji.

- W meczach wyjazdowych drużyna z Bytowa zanotowała aż sześć remisów.

Kartki

W drużynie goście z powodu nadmiaru kartek nie będzie mógł wystąpić pomocnik Jakub Bach.

Sędziowie

Sędzią głównym meczu będzie Ewa Augustyn. Prowadziła ona inauguracyjny mecz Sokoła w drugiej lidze, a rywalem ostródzian były wtedy rezerwy Lecha Poznań.

Transmisja

Transmisja wideo meczu będzie dostępna w aplikacji mobilnej sponsora rozgrywek firmy eWinner oraz na nowopowstałej platformie sportize.pl.

Bilety:

Bilety na mecz z Bytovią można nabywać tylko i wyłącznie poprzez stronę https://sokolostroda.roboticket.com/.

Regulamin obiektu

I Wejście na obiekt

 1. Do wejścia na obiekt uprawnione będą jedynie osoby, które pobiorą jednorazowy bilet z elektronicznego systemu biletowego Klubu. Do systemu można się zalogować na stronie bilety.sokolostroda.com. Bilet uprawnia do jednorazowego wejścia na obiekt. Nie dopuszcza się wychodzenia i ponownego wchodzenia na teren obiektu podczas meczu.
 2. Jeden bilet uprawnia do wejścia tylko jednej osoby, dotyczy to również dzieci.
 3. Dla kibiców przewidziano udostępnienie 2 dwóch wejść na teren obiektu. Osoby z biletami na sektor 2  na obiekt wejdą  od strony ul. 3 Maja WEJŚCIEM  C. Osoby z biletami na sektor 1  będą wpuszczane WEJŚCIEM A od strony Jeziora Drwęckiego.
 4. Wejścia dla kibiców zostaną otwarte na 60 minut przed rozpoczęciem meczu.
 5. Maseczki zakrywające usta i nos nie są wymagane pod warunkiem zachowania co najmniej 1,5 m dystansu społecznego. W innym przypadku maseczka będzie obowiązkowa.
 6. Punkty depozytowe pozostaną zamknięte. Na stadion obowiązuje zakaz wnoszenia plecaków, toreb bądź innego bagażu. Organizator dopuszcza możliwość wniesienia na teren obiektu saszetek, toreb biodrowych tzw. „nerek” oraz torebek damskich, o wymiarach nie większych aniżeli 25cmx25cmx15cm.
 7. Przy wejściach zorganizowane zostaną punkty do dezynfekcji. Każda osoba wchodząca na obiekt jest zobowiązana do dezynfekcji rąk.

II Poruszanie się po obiekcie

 1. Każda osoba wchodząca na obiekt jest zobligowana do bezwzględnego wykonywania poleceń służb organizatora oraz spikera zawodów. Niepodporządkowanie się poleceniom służb organizatora, będzie skutkowało wyproszeniem ze stadionu, bez możliwości ponownego wejścia na obiekt, do momentu ściągnięcia ograniczeń wynikających z reżimu sanitarnego, bez możliwości ubiegania się o jakąkolwiek rekompensatę materialną bądź niematerialną ze strony Organizatora.
 2. Po wejściu na teren obiektu należy udać się bezpośrednio na przypisane na bilecie miejsce.
 3. Usta oraz nos mogą zostać odsłonięte po zajęciu wyznaczonego na bilecie miejsca, pod warunkiem zachowania co najmniej 1,5 m dystansu społecznego.
 4. Podczas poruszania się po terenie obiektu, należy zachować co najmniej 1,5 metra odstępu od pozostałych uczestników.
 5. Nie należy opuszczać wyznaczonego miejsca bez wyraźnej potrzeby.

III Zasady obowiązujące na trybunach

 1. Na trybunie należy poruszać się tylko w sposób wskazany przez służby organizatora oraz zgodnie z oznakowanymi ciągami komunikacyjnymi.
 2. Dla kibiców udostępniono  sektory 1 i 2 na trybunach krytych , z wyłączeniem trybuny VIP.
 3. Należy zajmować wyłącznie miejsca wskazane bilecie.
 4. Na meczu nie będzie dostępny catering.
 5. W przypadku pogorszenia stanu zdrowia, nagłego wystąpienia jakichkolwiek objawów, mogących sugerować zarażenie wirusem SARS-CoV-2, należy bezzwłocznie zgłosić się do przedstawicieli służby medycznej lub najbliższego stewarda.
 6. W przypadku podejrzenia zachorowania na COVID-19, uczestnik meczu zostanie odwieziony bezpośrednio do szpitala zakaźnego w Ostródzie lub umieszczony w pomieszczeniu pełniącym funkcję izolacyjną(IZOLATOR)
 7. Na trybunach oraz w innych miejscach obiektu, obowiązuje bezwzględny zakaz grupowania się.

8.Po zakończeniu spotkania prosimy o niezwłoczne opuszczenie obiektu, zgodnie z informacją podaną przez Spikera.

 1. Wyjście kibiców będzie nadzorowane przez służby organizatora.

IV Postanowienia końcowe

 1. Niniejszy regulamin obowiązuje od 15.05.2021 r.  do odwołania.
 2. Powyższe postanowienia, nie dotyczą pracowników Klubu.
 3. Każda osoba wchodząca na obiekt jest zobowiązana do zapoznania się z niniejszym regulaminem.
 4. Uczestnictwo w meczu jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
 5. Klub zastrzega sobie możliwość dowolnej zmiany regulaminu w okresie jego obowiązywania.
 6. Za wszelkie naruszenia powyższego regulaminu oraz ewentualne szkody odpowiada uczestnik imprezy.
 7. Wyłączne prawo do interpretacji zapisów niniejszego regulaminu przysługuje Klubowi.
 8. Organizatorowi przysługuje prawo do udostępnienia Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu i służbom porządkowym danych osobowych uczestników imprezy, w związku ze zwalczaniem chorób zakaźnych.

Przypuszczalne składy:

Sokół: Niezgoda-Zimmer, Wicki, Mazurowski, Dobosz- Zalewski, Gajda, Żwir, Brzuzy, Kalinowski- Wolny.

Bytovia: Staniszewski- Lizakowski, Bąk, Krzyżak, Camargo- Kozakowski, Kieca, Zawistowski, Lech- Wrzesień, Giel.

Kursy od sponsora klubu firmy Forbet

Sokół: 2,55

Remis: 3,45

Bytovia: 2,55

Pełna oferta dostępna na stronie: https://www.iforbet.pl/zaklady-bukmacherskie

 

 

Kategorie: klub