W sobotę 10 czerwca „Trójkolorowi” rozegrają 33 kolejkę w 1 grupie 3 ligi. Na własnym boisku podejmować będziemy Błoniankę Błonie.

Historia

Klub Sportowy Błonianka został założony w roku 1917 ale swoją działalność datuje od dnia 6 sierpnia 1919 roku, kiedy to został rozegrany pierwszy mecz towarzyski. Największe sukcesy klub z okolic Warszawy święcił w  latach 70 , gdy grał wtedy w III lidze i był dwukrotnie bliski awansu do II ligi. W sezonie 1975/76 wygrał ligę, ale poległ w eliminacjach o II ligę. W sezonie 2019/20 piłkarze Błonianki w wygrali swoją grupę IV ligi, pozostawiając w tyle MKS Piaseczno i rezerwy Radomiaka, a następnie w barażach pokonali stołecznego Drukarza, wywalczając awans do III ligi, w której występują do dziś.

Ostatni sezon

W poprzednim sezonie Błonianka zajęła 5 miejsce, gromadząc na swoim koncie 57 punktów.

Bieżący sezon

Po 32 rozegranych kolejkach Błonianka z 27 punktami na koncie zajmuje 17 miejsce w ligowej tabeli i ma jeszcze matematyczne szanse na utrzymanie w gronie trzecioligowców.

Trener

Szkoleniowcem Błonianki od 18 grudnia 2022 roku jest Mykoła Dremliuk, który zastąpił na tym stanowisku Bartłomieja Gołębiewskiego

Zimowe ruchy kadrowe

Przyszli: Marek Ziętara (KS Raszyn), Filip Kowalczyk (Świt Nowy Dwór Mazowiecki), Damian Poliński (Mławianka Mława), Mykyta Zełenśkyj ( Karpaty Halicz), Kacper Kacprzycki (Unia Skierniewice).

Odeszli: Mateusz Jeliński (Mławianka Mława), Krystian Kalinowski (Znicz Pruszków), Dawid Jarczak (Mszczonowianka Mszczonów), Kuba Wardzyński (KS Łomianki).

Jesienne spotkanie

W rozegranym 11 listopada ubiegłego roku Sokół pokonał na wyjeździe Błoniankę Błonie 3:2, mimo, że do przerwy gospodarze prowadzili 2:0.

Ciekawostki

- Żaden z piłkarzy obu drużyn nie będzie pauzował za nadmiar kartek.

- Najlepszy strzelcem Błonianki w tym sezonie jest Kacper Siudak, strzelił 5 bramek.

Przewidywalne składy

Sokół: Florczak – Kventsar, Porębski, Dowgiałło, Błaut, Mysiorski, Mościcki, Furman, Stefański, Święty, Liehostaiev.

Błonianka: Zełenskyj – Zalewski, Skowron, Zajączkowski, Ziętara, Włodarczyk, Kosior, Korczak, Niezgoda, Koterwas, Nowakowski.

Bilety

🎫 Bilety możecie nabywać tylko i wyłącznie w biurze klubu, a w dniu meczu także w kasie biletowej na godzinę przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

💵 Ceny biletów na sezon 2022/23:

👉NORMALNY 15 zł

👉ULGOWY 10 zł

👉KOBIETY 8 zł

👉DZIECI do 10 lat gratis (wejście z pełnoletnim opiekunem)

👉DZIECI I MŁODZIEŻ OD 11 DO 18 LAT 5 zł

👉AKADEMIA SOKOŁA gratis (odbiór darmowego biletu w kasie)

Szczegóły meczu

Spotkanie 33 kolejki zostanie rozegrane w sobotę 10 czerwca na stadionie przy ul. 3 Maja 19 w Ostródzie. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!

Kategorie: klub