Przed nami runda wstępna Fortuna Pucharu Polski w sezonie 2021/22. Sokół Ostróda na własnym boisku podejmie Błękitnych Stargard. Spotkanie zostanie rozegrane w środę 4 sierpnia o godzinie 17:00.

O rywalu

Klub sportowy w Stargardzie powstał tuż przed zakończeniem drugiej wojny światowej, 18 maja 1945 roku. Swój pierwszy oficjalny mecz drużyna rozegrała w czerwcu. Jej rywalem była jednostka wojsk radzieckich, Błękitni wygrali mecz 4:2.

Na swój pierwszy sukces ekipa ze Stargardu czekała do 1981 roku, kiedy w ówczesnej III lidze zajęła 2 miejsce, które dało awans do II ligi. Niestety, przygoda z drugą ligą trwała tylko jeden sezon, zespół Błękitnych w swojej grupie miał takich rywali jak m.in. GKS Katowice, Stal Szczecin czy Odra Opole. W 2003 roku Błękitni w świetnym stylu awansowali na zaplecze ekstraklasy. Rok 2015 był najlepszym okresem stargardzkiego klubu, kiedy klub ze Stargardu był na ustach całej Polski, docierając do półfinału Pucharu Polski oraz do samego końca walcząc o awans do pierwszej ligi.

Błękitni od sezonu 2013/14 występowali w rozgrywkach II ligi, jednak miniony sezon zakończyli na 18 miejscu, co oznaczało spadek.

Trener

Trenerem Błękitnych jest 36-letni Maciej Sayed, który pracował w Akademii Piłkarskiej Błękitni Stargard jako trener juniorów młodszych oraz koordynator w grupach młodzieżowych U14-U19. W rundzie wiosennej minionego sezonu był również drugim asystentem w drugoligowej drużynie Błękitnych prowadzonej przez trenera Adama Topolskiego oraz Jarosława Piskorza.

Ciekawostki
- W poprzednim sezonie eWinner 2 ligi w meczach między obiema drużynami, dwa razy górą byli stargardzianie. W Ostródzie wygrali oni 2:0, a na własnym boisku zwyciężyli 3:1.

- Zwycięzca tej pary awansuje do 1 rundy Pucharu, w której uczestniczyć będzie 5 zwycięzców rundy wstępnej, 16 zwycięzców Pucharu Polski na szczeblu regionalnym, 16 zespołów Ekstraklasy z sezonu 2020/21, 18 zespołów I ligi z sezonu 2020/21, 9 zespołów II ligi z sezonu 2020/21.

Sędzia:

Sędzią głównym tego meczu jest Patryk Gryckiewicz z Torunia. W poprzednim sezonie prowadził on jedno spotkanie Sokoła, wygrane na własnym boisku ze Skrą Częstochowa 2:1.

Bilety

Bilety można nabywać tylko i wyłącznie poprzez stronę https://bilety.sokolostroda.com/.

Ceny biletów są na poziomie poprzedniego sezonu:

- normalny - 20 zł
- ulgowy - 12 zł (emeryci i renciści oraz młodzież uczącej się od 10 do 18 roku życia.)
- kobiety -10 zł
- dzieci do lat 10 - 5 zł

Posiadacze Karty Ostródzkiej mogą liczyć na 25% rabat, jednak przed pierwszym zakupem w sezonie muszą przyjść do klubu i okazać Kartę.

Zgodnie z aktualnymi obostrzeniami, do sprzedaży trafi 50% pojemności trybuny krytej, a więc około 900 biletów.

Młode Sokoły
Informujemy, że wszyscy młodzi piłkarze Sokoła (powyżej 10 lat) mają możliwość zakupu biletu za 1 zł. W ich przypadku przy generowaniu biletu należy zaznaczyć opcję "Akademia Sokoła".

W przypadku problemów z zakupem biletów, prosimy o kontakt z biurem klubu przy ul. 3 Maja 19 od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 15:00.

Wszelkie problemy związane z nabyciem biletów, prosimy kierować na adres: bilety.sokolostroda@op.pl

Kursy od forBET:

Sokół: 2,75

Remis: 3,55

Błękitni: 2,15

Kategorie: klub