W rozegranym w sobotę 5 lutego meczu towarzyskim Sokół zremisował z liderem 2 grupy 3 ligi Olimpią Grudziądz 1:1.

Sobotnie spotkanie zostało rozegrane na dobrze przygotowanym boisku w Świeciu. W ostródzkiej drużynie z powodu kontuzji nie mogli zagrać Jan Klimek, Dominik Stępień, Jakub Żyznowski i Patryk Skórecki.

Już w pierwszych 20 minutach „Trójkolorowi” stworzyli sobie 4 sytuacje sam na sam z bramkarzem, ale brakło skuteczności. Piłkarze Olimpii też mieli swoje sytuacje do strzelenia, ale albo uderzali niecelnie, albo dobrze bronił Dominik Kąkolewski. Mimo wielu sytuacji do przerwy nie padły gole.

Już 20 sekund po wznowieniu gry Olimpia objęła prowadzenie. Jose Cabrera zdecydował się na strzał z 20 metrów, futbolówka odbiła się jeszcze od głowy Ernesta Dzięcioła i wpadła do siatki. 10 minut później ostródzianie doprowadzili do wyrównania. Z prawej strony boiska dośrodkowywał Szymon Dowgiałło i jeden z 5 testowanych dziś zawodników strzałem z głowy skierował piłkę do siatki. Podopieczni Wojciecha Figurskiego w drugiej połowie mieli optyczną przewagę, ale dobrych sytuacji nie udało się zamienić na gole i mecz zakończył się remisem.

Olimpia Grudziądz – Sokół Ostróda 1:1 (0:0)

Cabrera 46’ – testowany 56’

Olimpia Grudziądz: (I połowa) Adrian Olszewski - Piotr Witasik, Krzysztof Wicki, Adrian Karankiewicz - Filip Rzepka (37 Patryk Leszczyński), Filip Karmański, Marko Zawada, Tomasz Kaczmarek, Jakub Bojas, Marcin Warcholak - Michał Cywiński (35 Jakub Nawrocki). (II połowa) Patryk Prange - Błażej Klimek, Krzysztof Wicki, Adrian Karankiewicz - Patryk Leszczyński, José Cabrera, Michał Zachaczewski, Najim Romero, Hubert Antkowiak, Damian Vu Thanh - Jakub Nawrocki.

Sokół Ostróda: Dominik Kąkolewski - Filip Dymerski, Ernest Dzięcioł, Wojciech Mazurowski, Szymon Dowgiałło, Sebastian Rogala, Sebastian Rugowski, Kamil Kurowski, zawodnik testowany, Ernest Słupski, zawodnik testowany oraz Paweł Rabin, Łukasz Święty i 3 zawodników testowanych.

W przyszłym tygodniu piłkarzy Sokoła czekają 2 mecze towarzyskie z trzecioligowcami. Najpierw w środę (prawdopodobnie w Iławie o godz. 16:00) zmierzą się z GKS Wikielec, a w piątek (w Toruniu o godz. 14:00) z Unią Janikowo.

foto: s28

Kategorie: klub