W rozegranym w sobotę 11 lutego kolejnym meczu towarzyskim Sokół zremisował z trzecioligową Concordią Elbląg 2:2.

W dzisiejszym sparingu nie mogli wystąpić Hubert Radzki (kontuzja) oraz Jakub Mysiorski (przeziębienie). W drugiej połowie testowany był środkowy pomocnik z rezerw Lechii Gdańsk 18-letni Amadeusz Mielnik.

Szkoleniowiec Sokoła, podobnie jak w poprzednich sparingach, podzielił kadrę na dwie jedenastki. W pierwszej odsłonie zagrała ta teoretycznie silniejsza i było to widać na boisku. Przewaga „Trójkolorowych” była widoczna, a efekt w postaci gola przyszedł już w 4 minucie. Damian Lubak uruchomił Dawida Kasprzyka, do piłki doszedł co prawda bramkarz gości, ale nie zdołał jej złapać, a nasz najlepszy snajper wykorzystał błąd z niewielkiej odległości skierował futbolówkę do siatki. W 20 minucie koronkowa akcja Sokoła, na jeden kontakt zagrali Bartosz Pawluczuk i Łukasz Święty, a Mateusz Furman uderzeniem z 10 metrów podwyższył nasze prowadzenie.

Druga połowa była w naszym wykonaniu znacznie słabsza. „Słoniki” uzyskały przewagę, a efektem tego były dwa trafienia w 57 i 68 minucie. W późniejszych minutach mecz się wyrównał, ale okazji bramkowych było niewiele, a te nieliczne nie zostały zamienione na gole.

Sokół Ostróda – Concordia Elbląg 2:2 (2:0)

Kasprzyk 4’, Furman 20 ‘ – Jastrzębski 57’, Jońca 68’.

Sokół: 1 połowa: Florczak – Pawluczuk, Porębski, Klimek, Kventsar, Mościcki, Kiełtyka, Furman, Święty, Kasprzyk, Lubak

2 połowa: Leszczyński – Szałkowski, Morawski, Błaut, Grudniewski, Dowgiałło, Musiński, Mielnik, Stefański, Banul, Kopacz.

W przyszłym tygodniu podopieczni Janusza Bucholca rozegrają 2 mecze kontrolne. Najpierw w środę 15 lutego o godz. 14:30 zmierzymy się ze Świtem Skolwin, a w sobotę o 11:00 podejmować będziemy GKS Wikielec. Oba sparingi zagramy na bocznym boisku przy ul. 3 Maja 19 w Ostródzie. Serdecznie zapraszamy.

Kategorie: klub