W poniedziałek 27 czerwca przygotowujący się do sezonu 2022/23 w 3 lidze piłkarze Sokoła odbyli pierwszy trening. Inaugurujące zajęcia odbywały się głównie wokół poddawanej bieżącej renowacji głównej płyty boiska przy ul. 3 Maja 19.

W pierwszej jednostce treningowej, mającej wprowadzający charakter, wzięło udział 19 piłkarzy.

Z kadry poprzedniego sezonu byli Łukasz Święty, Ernest Słupski i Błażej Malinowski. Ważne umowy z klubem mają Mateusz Sobotka i Jakub Mysiorski i oni także wkrótce powinni trenować z drużyną. Jest wielce prawdopodobne, że w najbliższych dniach dołączą do zajęć inni piłkarze, którzy reprezentowali „Trójkolorowe” barwy w poprzednich sezonach.

Z drużyny juniorów trenowali Szymon Witkowski, Miłosz Makrocki i Kacper Podgórski , zaś z juniorów młodszych Kacper Gergola, Dominik Szytniewski i Krzysztof Wielechowski.

Pozostałymi piłkarzami byli zawodnicy testowani. Wśród licznego grona sprawdzanych zawodników byli m.in. Kamil Skiba (Korona II Kielce), Dariusz Partyka (Wisła Sandomierz), Dmytro Martyniuk (Sparta Brodnica), Damian Lubak (DKS Dobre Miasto) oraz Kacper Nowakowski (WKS 1957 Wieluń). Zajęciom przyglądało się kilku doświadczonych i ogranych na drugo i trzecioligowych boiskach piłkarzy, którzy są w fazie rozmów i negocjacji z działaczami naszego klubu. Gdy tylko umowy zostaną podpisane, poinformujemy o tym na naszej stronie.

Kategorie: klub