31 maja w budynku Stadionu Miejskiego odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków klubu OKS Sokół Ostróda.

Kolejna odsłona walnego, w trakcie której poznamy cele drużyny na sezon 2021/2022 odbędzie się 21 czerwca o godz. 17.30. Podczas zebrania członków klubu swój raport przedstawił prezes zarządu, Pan Jerzy Sarnecki oraz przewodniczący komisji rewizyjnej, Pan Wojciech Włoch. Z dokumentów, które zostały przedstawione wynika, że klub 2020 rok zamknął "na plusie", w związku z czym zarząd otrzymał od zgromadzonych absolutorium.

W dalszej części zebrania doszło do trzech dymisji z zarządu. Opuścili go Panowie Robert Borkowski, Sławomir Jarzyło oraz Marek Jasiński. Robercie, Sławku, Marku! W imieniu klubu, kibiców i wszystkich sponsorów dziękujemy Wam za ciężką, wieloletnią pracę na rzecz Sokoła!

W głosowaniu jawnym, nowym członkiem zarządu wybrany został Pan Mariusz Ząbczyński, były zawodnik Sokoła Ostróda.

Czteroosobowy zarząd stoi przed jednym z najtrudniejszych wyzwań w historii klubu. Jak wynika z informacji przedstawionych przez prezesa Jerzego Sarneckiego, klub stoi przed ciężkim zadaniem zgromadzenia funduszy na drugi sezon w 2 lidze. W związku z tym, że decyzje dotyczące wysokości wsparcia Sokoła przez samorząd oraz sponsorów są jeszcze w toku, walne zgromadzenie członków zdecydowało o przerwaniu zebrania i dokończeniu go 21 czerwca, gdy o przyszłości pierwszej drużyny będzie można powiedzieć już więcej. Podczas drugiej części walnego, która rozpocznie się o godz. 17.30, zarząd będzie również uzupełniał swój skład do statutowej ilości 5-7 członków.

Kategorie: klub