W meczu 32 kolejki 3 ligi przegrał na własnym boisku z Lechią Tomaszów Mazowiecki 1:2.

Goście środowe spotkanie rozpoczęli z „wysokiego C”, bowiem już w 8 minucie mogli objąć prowadzenie. Dośrodkowanie z prawej strony pola karnego i po strzale z głowy Klima Morenkova, od utraty gola uratowała nas poprzeczka. W 19 minucie przegrywaliśmy już 0:1. Bartosz Snopczyński ruszył lewą stroną boiska, minął w polu karnym Jakuba Mysiorskiego i z kilku metrów pokonał Norberta Florczaka. W ostatnich 5 minutach pierwszej połowy mieliśmy 3 świetne sytuacje na doprowadzenie do wyrównania. Najpierw po podaniu Łukasza Świętego Adam Stefański w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza. Chwilę później akcja Łukasza Świętego prawą stroną, który wyłożył piłkę na 11 metr do Mateusza Furmana, ale ten strzelił nad poprzeczką. W kolejnej sytuacji dośrodkowanie Jakuba Mysiorskiego, zgranie Adama Stefańskiego i Artem Liehostaieva strzałem z przewrotki minimalnie chybił. W ostatniej akcji pierwszej odsłony „Trójkolorowi” doprowadzili do wyrównania. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Łukasza Świętego, strzał Tomasza Porębskiego z linii wybił Kamil Szymczak, ale dobitka Maksyma Kventsara trafiła do sieci.

W 52 minucie Adam Stefański minął defensora gości, będąc w polu karnym wycofał piłkę do Mateusza Furmana, ale ten ponownie strzelił nad poprzeczką. W 68 minucie ładna akcja gości, po której dobrą interwencją popisał się Mateusz Błaut, blokując silny strzał. W 83 minucie ładna kombinacyjna akcja Sokoła, podanie Adama Stefańskiego do Łukasza Świętego, ale nasz kapitan będąc w dobrej sytuacji nieczysto trafił w piłkę. Goście zwycięskiego gola zdobyli w 94 minucie meczu. Długie podanie od bramkarza, złe zgranie Szymona Dowgiałły, po którym w pole karne wbiegł Artur  Amroziński i silnym strzałem, po którym futbolówka odbiła się od słupka, wpadła niestety do siatki.

Sokół Ostróda – Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:2 (1:1)

Kventsar 45’ – Snopczyński 19’, Amroziński 90’

Sokół: 12. Florczak - 4. Porębski, 6. Dowgiałło, 7. Mysiorski (77’ Pawluczuk), 10. Święty, 11. Furman, 15. Mościcki (84’ Radzki), 21. Stefański,27. Liehostaiev (73’ Lubak), 30. Błaut, 77. Kventsar

Lechia: 22. Awdziewicz - 4. Cyran, 10. Szymczak, 11. Snopczyński (84’ Kosylak), 13. Lewiński, 14. Król, 20. Pecyna (56’ Kaproń), 23. Myszka (84’ Cieślik), 33. Górka, 66. Dunajski, 77. Morenkov (70’ Amroziński)

Żółte kartki: Porębski, Radzki (Sokół)

Do końca ligi postały nam 2 spotkania. W sobotę na 10 czerwca o godz. 17:00 podejmować będziemy Błoniankę Błonie. A tydzień później  na wyjeździe zmierzymy się z Ursusem Warszawa.

Kategorie: klub