W rozegranym w niedzielę 13 marca meczu 23 kolejki eWinner 2 ligi Sokół przegrał w Rzeszowie z liderującą Stalą 2:3.

„Trójkolorowi” do spotkania w Rzeszowie przystępowali bez Kamila Kurowskiego, Sebastiana Rugowskiego i Mateusza Sobotki.

Ostródzianie odważnie rozpoczęli niedzielne spotkanie i już w 13 minucie objęli prowadzenie. Długa piłka od Dominika Kąkolewskiego w kierunku najdalej wysuniętego Dawida Wojtyry, który przepchnął obrońcę i sytuacji sam na sam na raty pokonał bramkarza gospodarzy. 5 minut później szarżującego Jakuba żyznowskiego nieprzepisowo powstrzymywał Łukasz Góra, arbiter ukarał defensora Stali żółtą kartką, a że miał już na koncie takie upomnienie, to od 18 minuty graliśmy z przewagą jednego zawodnika. W 22 minucie mogło być 2:0. Dawid Wojtyra ponownie ubiegł defensorów Stali, ale tym razem przegrał pojedynek sam na sam, a dobitka Patryka Skóreckiego przeleciała tuż obok słupka.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy i w 49 minucie było już 1:1. Damian Michalik wbiegł w nasze pole karne i silnym strzałem pod pokonał Dominika Kąkolewskiego. Na kwadrans przed końcem meczu gospodarze wyszli na prowadzenie. Szybka akcja piłkarzy Stali, po której sytuację na sam na gola zamienił Andreja Prokić. Podopieczni Wojciecha Figurskiego nie rezygnowali i w 84 minucie ponownie był remis. Wprowadzony kilka minut wcześniej Sebastian Rogala zdecydował się na strzał z 20 metrów, po którym piłka wpadła w okienko bramki Wiktora Kaczorowskiego. 3 minuty później akcja prawą strona gospodarzy, po której piłka trafiła w rękę Karola Turka i arbiter zdecydował się podyktować rzut karny. Do piłki podszedł Piotr Głowacki i pewnym strzałem trafił do siatki. W doliczonym czasie gry swoja okazję do wyrównania miał Dawid Wojtyra, ale naszemu napastnikowi zabrakło centymetrów.

Przed meczem wszystko wskazywało na wysoką wygraną lidera rozgrywek. W dotychczasowych 11 domowych spotkaniach podopieczni Daniela Myśliwca tylko raz zremisowali, a w pozostałych 10 odnieśli zwycięstwa. Mecz doskonale nam się ułożył, po 20 minutach prowadziliśmy i graliśmy w przewagą jednego zawodnika. Szkoda zmarnowanej sytuacji na 2:0, bo mogło się to różnie potoczyć. Po wznowieniu gry zbyt szybko straciliśmy gola na 1:1, co dodało animuszu gospodarzom. Niemniej naszym zawodnikom należą się wielkie brawa za ambitną postawę i wysokie zawieszenie poprzeczki faworytowi rozgrywek. Po tak rozegranym spotkaniu powinniśmy nabrać pewności siebie, że w tej lidze jesteśmy w stanie rywalizować jak równy z równym z drużynami z czuba tabeli.

Stal Rzeszów - Sokół Ostróda 3:2 (0:1)

Michalik 49', Prokić 75', Głowacki 87' (k) - Wojtyra 13', Rogala 84'

Stal: 39. Wiktor Kaczorowski - 15. Dominik Marczuk, 23. Krystian Wrona, 26. Łukasz Góra, 37. Piotr Głowacki - 7. Krzysztof Danielewicz, 10. Bartłomiej Poczobut, 68. Bartosz Wolski - 69. Damian Michalik, 20. Kacper Piątek (46, 32. Samuel Kuc), 11. Andreja Prokić.

Sokół: 12. Dominik Kąkolewski - 5. Szymon Dowgiałło, 31. Ernest Dzięcioł, 4. Jan Klimek, 23. Karol Turek - 11. Jakub Żyznowski (50, 7. Ernest Słupski), 21. Dominik Stępień (80, 27. Filip Dymerski), 10. Patryk Skórecki, 19. Łukasz Święty, 16. Jakub Mysiorski (76, 20. Sebastian Rogala) - 22. Dawid Wojtyra.

żółte kartki: Góra, Marczuk, Poczobut (Stal) - Święty, Rogala, Skórecki (Sokół).

czerwona kartka: Łukasz Góra (18. minuta, Stal, za drugą żółtą).

sędziował: Marek Śliwa (Kielce).

Po dwóch wyjazdowych meczach teraz czeka nas spotkanie na własnym boisku. W sobotę 19 marca o godz. 14:00 podejmować będziemy Radunię Stężyca.

foto: Karol Synowiec.

Kategorie: klub