W meczu 31. kolejki eWinner 2 ligi Sokół przegrał na własnym boisku z Wigrami Suwałki 0:1.

Od początku sobotniego spotkania widać było to, z czego słyną obie ekipy, a więc walka na całym boisku. Sporo było fauli, a mimo agresywnego podejścia do przeciwnika, to okazji strzeleckich było jak na lekarstwo. Dopiero po upływie pół godziny gry zobaczyliśmy pierwszy celny strzał. Dawid Wolny przebiegł z futbolówką i zdecydował się na strzał z 18 metrów, lecz zbyt lekko by pokonać bramkarza Wigier. Chwilę później groźnie zaatakowali goście, kiedy co dośrodkowaniu piłki w nasze pole karne Kamila Adamka w ostatniej chwili uprzedził Wojciech Mazurowski. W kolejnej akcji zza pola karnego strzelał Bartłomiej Babiarz, ale na posterunku był Kacper Trelowski. Tuż przed przerwą na strzał z narożnika pola karnego zdecydował się Cezary Sauczek, który jednak nie sprawił problemów naszemu bramkarzowi.

Sokół ostatnimi czasy słynął z tego, że dobrze wchodził w mecz. Tym razem 2 połowa rozpoczęła się od ataków „Trójkolorowych”, które mogły przełożyć się na zdobycie bramki. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z głowy w kierunku bliższego słupka strzelał Dawid Wolny, ale futbolówkę z linii wybił Kamil Adamek. Chwilę później ponownie centra z rzutu rożnego i tuż obok słupka strzelał Adam Dobosz. W 54 minucie dośrodkowanie z lewej strony boiska Daniela Liszki i niepilnowany w naszym polu karnym znalazł się Cezary Sauczek, którego strzał z 7 metrów obronił Kacper Trelowski. W 69 minucie goście zdobyli bramkę. Boczny obrońca Paweł Gierach nieabsorbowany przez naszych zawodników przebiegł od środka boiska i zdecydował się na świetny strzał sprzed pola karnego, po którym piłka wpadła do siatki. Na 8 minut przed końcem meczu goście mogli w zasadzie zamknąć mecz, lecz silny strzał Michała Żebrakowskiego z 16 metrów obronił nasz bramkarz. „Trójkolorowi” mimo gry na 3 napastników nie byli w stanie sforsować dobrze zorganizowanej defensywy Wigier i spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości.

Sokół Ostróda - Wigry Suwałki 0:1 (0:0)

Gierach 69’

Sokół: 12. Kacper Trelowski - 20. Michał Zimmer, 4. Wojciech Mazurowski, 6. Adam Dobosz, 23. Karol Turek (63, 11. Rafał Siemaszko) - 9. Sebastian Rugowski (58, 10. Wojciech Kalinowski), 15. Kamil Zalewski (79, 5. Krzysztof Wicki), 8. Karol Żwir, 22. Łukasz Soszyński (62, 31. Jakub Czajkowski), 14. Tomasz Gajda - 30. Dawid Wolny.

Wigry: 30. Hieronim Zoch - 77. Paweł Gierach, 34. Adrian Piekarski, 19. Rafał Grzelak, 23. Daniel Liszka (76, 4. Martin Dobrotka) - 90. Denis Gojko (76, 97. Michał Żebrakowski), 99. Wojciech Kamiński, 8. Bartłomiej Babiarz, 11. Patryk Mularczyk (90, 94. Patryk Czułowski), 10. Cezary Sauczek (76, 9. Kacper Wełniak) - 28. Kamil Adamek.

żółta kartka: Mazurowski (Sokół).

sędziował: Mateusz Jenda (Warszawa).

Kolejne spotkanie Sokół rozegra w sobotę 8 maja. O 19:00 na arenie niedzielnego finału Pucharu Polski czyli stadionie w Lublinie zmierzymy się z Motorem.

Foto: s28

Kategorie: klub