W meczu 10 kolejki eWinner 2 ligi Sokół przegrał na własnym boisku z Ruchem Chorzów 1:3.

Ostródzianie przystąpili do spotkania z wiceliderem rozgrywek wzmocnieni wracającymi po kontuzjach Janem Klimkiem i Dominikiem Stępniem. Z kolei goście zagrali w takim samym zestawieniu jak w poprzednim zwycięskim starciu z Wigrami Suwałki.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego dzień przed meczem śp. Eugeniusza Fabera, byłego piłkarza „Niebieskich”.

Sobotnie spotkania rozpoczęło się od ataków Sokoła. Najpierw z głowy z kilku metrów strzelał Kamil Kurowski, a kilka minut później zza pola karnego uderzał Jakub Żyznowski, ale obie próby padły łupem bramkarza Ruchu. Po upływie 15 minut inicjatywę przejęli goście. W 17 minucie po dośrodkowaniu z lewej strony boiska z głowy strzelał Michał Mokrzycki, lecz pewnie w bramce zachował się Marcin Staniszewski. Chwilę później strzał z 20 metrów Tomasza Foszmańczyka i ponownie, tym razem na raty, górą nasz bramkarz. W 32 minucie z 20 metrów uderzał Łukasz Janoszka, po którym nasz bramkarz odbił piłkę na rzut rożny. Gdy wydawało się, że pierwsze odsłona meczu zakończy się bez bramek goście egzekwowali rzut. Centra w nasze pole karne i Michał Mokrzycki strzałem z głowy z 4 metrów wyprowadza „Niebieskich” na prowadzenie.

Druga połowa rozpoczęła się od błędy naszej defensywy. W 48 minucie Jan Flak zbyt krótko podał do Marcina Staniszewskiego, piłkę przejął Damian Kowalczyk, którego strzał obronił nasz bramkarz, lecz dobitka Tomasza Foszmańczyka znalazła już drogę do siatki. W 70 minucie goście prowadzili już 3:0, gdy sytuacje sam na sam wykorzystał Łukasz Janoszka. 5 minut później „Trójkolorowi” zdobyli pierwszą w tym sezonie bramkę w domowym ligowym spotkaniu. Ernest Słupski wykorzystał błąd defensora gości i z 8 metrów pokonał bramkarza Ruchu.

Sokół Ostróda - Ruch Chorzów 1:3 (0:1)

Słupski 75’ - Mokrzycki 45’, Foszmańczyk 49’, Janoszka 70’.

Sokół: 12. Marcin Staniszewski - 31. Jan Flak (50, 7. Ernest Słupski), 4. Jan Klimek, 77. Mateusz Bondarenko, 17. Filip Dymerski - 6. Ernest Dzięcioł, 15. Dominik Stępień, 8. Kamil Kurowski (84, 20. Krystian Faltyński) - 9. Sebastian Rugowski, 10. Patryk Skórecki, 11. Jakub Żyznowski (60, 21. Filip Michalski).

Ruch: 82. Jakub Bielecki - 5. Tomasz Wójtowicz (90, 97. Piotr Kwaśniewski), 2. Konrad Kasolik, 98. Filip Nawrocki, 73. Bartłomiej Kulejewski, 7. Przemysław Szkatuła (66, 4. Tomasz Dyr) - 14. Łukasz Janoszka, 99. Tomasz Neugebauer, 8. Michał Mokrzycki (66, 11. Piotr Wyroba), 10. Tomasz Foszmańczyk (72, 20. Jakub Siwek) - 95. Daniel Szczepan (46, 13. Damian Kowalczyk).

żółte kartki: Neugebauer, Kowalczyk (obaj Ruch).

sędziował: Filip Kaliszewski (Gdańsk).

Sponsorem dzisiejszego meczu meczu była firma Godlewski z Ostródy, świadcząca usługi dźwigowe z obsługą operatorską. Zachęcamy do odwiedzenia strony http://www.dzwigi-godlewski.pl/index.html i zapoznanie się ofertą firmy. My zaś serdecznie dziękujemy za wsparcie i zachęcamy inne do firmy do pomocy naszemu klubowi.

Już w środę o godz. 17:00 Sokół, w ramach 1/32 Fortuna Pucharu Polski na własnym boisku podejmie Pogoń Siedlce. Z kolei w niedzielę 3 października o godz. 12:00 na wyjeździe zmierzymy się z rezerwami Śląska Wrocław.

Kategorie: klub