W meczu 13 kolejki eWinner 2 ligi Sokół przegrał na wyjeździe z Pogonią Siedlce 0:3.

Szkoleniowiec Sokoła Hubert Błaszczak w starciu z Pogonią desygnował taką samą jedenastkę, która rozpoczynała drugą połowę w meczu z Hutnikiem Kraków.

Losy sobotniego spotkania, na dobrą sprawę, rozstrzygnęły się w pierwszych 10 minutach. Gospodarze wyprowadzili 2 szybkie ciosy, po których „Trójkolorowi” nie zdołali odpowiedzieć. W 3 minucie siedlczanie egzekwowali rzut rożny, po którym Robert Majewski strzałem z głowy pokonał Marcina Staniszewskiego. 6 minut później dośrodkowanie z lewej strony boiska zamykał Wojciech Trochim i nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce. Od tego momentu piłkarze Pogoni oddali inicjatywę naszym zawodnikom, ale niewiele z tego wynikało. Dopiero po upływie 2 kwadransów obejrzeliśmy poważne zagrożenie bramki gości. Najpierw z 25 metrów celnie strzelił Kamil Kurowski, a chwilę później w sytuacji sam na sam znalazł się Filip Michalski, ale piłkę sprzed linii bramkowej wybił defensor Pogoni.

W drugiej połowie swoją okazję do zdobycia bramki miał Ernest Słupski. Otrzymał on podanie z prawej strony boiska, ale będąc na 5 metrze źle przyjął futbolówkę. W kolejnej sytuacji dobrze interweniował Marcin Staniszewski, broniąc silny strzał z 14 metrów Miłosza Przybeckiego. Piłkarze Pogoni mieli mecz pod kontrolą, a naszych piłkarzy było stać albo na zbyt lekkie, albo niecelne strzały. W 83 minucie Jakub Żyznowski faulem przerwał szybki atak gospodarzy i został ukarany drugą żółtą kartką. 4 minuty później gospodarze ustali wynik meczu. Wojciech Trochim świetnie podał do Francisza Wróblewskiego, a ten w sytuacji sam na sam trafił do siatki.

Po słabym w naszym wykonaniu meczu zasłużenie przegrywamy z Pogonią Siedlce 0:3. Gospodarze szybko objęli dwubramkowe prowadzenie i kontrolowali wydarzenia na boisku. Nasi piłkarze próbowali odwrócić wynik meczu, ale dziś nie byli w stanie zdobyć choćby honorowego trafienia.

Pogoń Siedlce - Sokół Ostróda 3:0 (2:0)

Majewski 4’, Trochim 9’, Wróblewski 87’.

Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk - 24. Przemysław Misiak, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 2. Krystian Miś (89, 11. Wiktor Preuss) - 7. Miłosz Przybecki (89, 20. Cezary Bujalski), 27. Julien Tadrowski, 6. Mateusz Piotrowski, 10. Marcin Kozłowski II (63, 14. Michał Kobiałka), 56. Cezary Demianiuk (59, 23. Franciszek Wróblewski) - 9. Wojciech Trochim (89, 21. Dominik Leszczuk).

Sokół: 12. Marcin Staniszewski - 11. Jakub Żyznowski, 4. Jan Klimek, 77. Mateusz Bondarenko, 8. Kamil Kurowski (72, 14. Arturo Lías) - 10. Patryk Skórecki, 31. Jan Flak, 6. Ernest Dzięcioł, 21. Filip Michalski (64, 20. Krystian Faltyński), 7. Ernest Słupski (85, 19. Dominik Urban) - 9. Sebastian Rugowski.

żółte kartki: Tadrowski (Pogoń) - Żyznowski, Słupski, Kurowski, Flak (Sokół)

czerwona kartka: Żyznowski (83’ za drugą żółtą).

W kolejnym spotkaniu zmierzymy się na własnym boisku z Motorem Lublin. Mecz odbędzie się w sobotę 23 października o godz. 15:00.

Kategorie: klub