W ostatnim meczu towarzyskim przed startem 2 ligi Sokół przegrał w Olsztynie z pierwszoligowym Stomilem 0:2.

Ostródzianie, podobnie jak w przegranym meczu z Olimpią Grudziądz, obie bramki stracili po stałych fragmentach gry. Już 4 minucie Stomil egzekwował rzut wolny z 17 metrów, po którym Jonatan Straus płaskim strzałem pokonał naszego bramkarza. Po upływie 30 minut Stomil podwyższył swoje prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale z głowy ponownie Strausa.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando olsztynian. Wśród naszych zawodników zauważalny był brak zgrania i ogrania na tle dobrze dysponowanego rywala. Po przerwie gra się wyrównała, a „Trójkolorowi” w pierwszym kwadransie po wznowieniu gry mieli 3 dobre sytuacje do zdobycia bramki. W upływem minut zarysowała się przewaga Stomilu, a od utraty bramki uratowała nas poprzeczka.

Stomil Olsztyn – Sokół Ostróda 2:0 (2:0)

Straus 4’, 30’.

Fot. Paweł Piekutowski (Stomil Olsztyn).

Fotogaleria autorstwa Emila Mareckiego dostępna na stronie: https://stomil.olsztyn.pl/Galeria,g1801.html

Kategorie: klub