W drugim meczu towarzyskim w 2022 roku Sokół przegrał w Mrągowie z pierwszoligowym Stomilem Olsztyn 0:2.

Samo spotkanie miało wyrównany przebieg. Obie ekipy stworzyły sobie po kilka okazji do zdobycia bramek. Z naszej strony widać było brak klasycznego napastnika, który wykończyłby składne akcje „Trójkolorowych”. Obie bramki straciliśmy pod koniec obu połówek. Najpierw złe wyprowadzenie piłki wykorzystał Japończyk Shun Shibata, a wynik spotkania na 5 minut końcem ustalił Rafał Remisz.

Stomil Olsztyn - Sokół Ostróda 2:0 (1:0)

Shun Shibata 45, Rafał Remisz 86

Stomil Olsztyn: (I połowa) 31. Krzysztof Bąkowski - 14. Filip Szabaciuk, 33. Jakub Tecław, 28. Maciej Dampc, 6. Jonatan Straus - 10. Karol Żwir, 4. Wojciech Reiman, 11. Jakub Kisiel, 15. Shun Shibata, 13. Łukasz Moneta - 77. Patryk Mikita. (II połowa) 12. Konrad Syldatk - 88. Patryk Jakubczyk, 3. Rafał Remisz, 22. Jonathan Simba Bwanga, 5. Beniamin Czajka - 29. Sebastian Kamiński, 7. Tomasz Tymosiak, 70. Merveille Fundambu, 37. Jakub Kmita, 98. Dominik Urban - 97. Jakub Mysiorski.

Sokół Ostróda: (I połowa) 1. zawodnik testowany - 17. Filip Dymerski, 31. Ernest Dzięcioł, 6. zawodnik testowany, 23. zawodnik testowany - 9. Sebastian Rugowski, 28. zawodnik testowany, 10. Patryk Skórecki, 20. zawodnik testowany, 19. zawodnik testowany - 14. zawodnik testowany. (II połowa) 12. zawodnik testowany - 5. Szymon Dowgiałło, 4. zawodnik testowany, 29. Maciej Kotarba, 21. Mateusz Jońca - 9. Sebastian Rugowski (62, 11. Jakub Żyznowski), 6. zawodnik testowany (62, 15. zawodnik testowany), 8. Kamil Kurowski, 10. Patryk Skórecki (62, 27. Dominik Stępień), 7. Ernest Słupski - 77. Arturo Lías.

Kolejny sparing Sokół ma zaplanowany na sobotę 29 stycznia. Na własnym boisku zmierzymy się z czwartoligową Polonią Lidzbark Warmiński

Pełna fotogaleria z meczu dostępna jest na stronie: stomil.olsztyn.pl/Galeria,g1861.html