W rozegranym w sobotę 16 lipca piątym meczu kontrolnym Sokół uległ na własnym boisku Gedanii Gdańsk 2:3.

Trenerzy obu drużyn umówili się, że spotkanie zostanie podzielone na 4 kwarty, każda po 30 minut. W pierwszych dwóch kwartach obserwowaliśmy bardziej doświadczoną jedenastkę "Trójkolorowych", w pozostałych dwóch wystąpiło więcej młodych piłkarzy. W tym tygodniu trener Dominik Bednarczyk zwiększył intensywność zajęć i wśród piłkarzy Sokoła widać było spore zmęczenie.

Beniaminek 3 ligi objął prowadzenie w 21 minucie, gdy po szybkim ataku jeden z zawodników Gedanii z kilku metrów trafił do siatki. "Trójkolorowi" wyrównali w 84 minucie. Dośrodkowanie z prawej strony boiska i jeden z graczy Sokoła świetnym technicznym strzałem pokonał bramkarza Gedanii. W ostatniej kwarcie oglądaliśmy 3 trafienia. Najpierw ponownie na prowadzenie wyszli goście, w 95 minucie  strzałem z 3 metrów pokonali naszego bramkarza. Ostródzianie wyrównali w 111 minucie, po centrze z lewej strony jeden z testowanych zawodników na raty skierował futbolówkę do siatki. Decydujące trafienie goście zdobyli 2 minuty później. Po składnej i szybkiej akcji podanie z prawej strony i jeden z gdańszczan z 2 metrów ustalił wynik meczu.

Sokół Ostróda - Gedania Gdańsk 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

testowany 84;, testowany 111' - nieznany 21', 95', 113.

W przyszłym tygodniu Sokół rozegra ponownie 2 mecze kontrolne. Najpierw we wtorek o godz. 18:30 w Grudziądzu zmierzymy się z miejscową Olimpią, a w sobotę prawdopodobnie na boisku przy ul. 3 Maja w Ostródzie podejmować będziemy Concordię Elbląg.

 

Kategorie: klub