W rozegranym w niedzielę 23 kwietnia meczu 25 kolejki Sokół uległ na wyjeździe Concordii Elbląg 0:2.

W niedzielnym spotkaniu w kadrze „Trójkolorowych” zabrakło zawieszonego za kartki Tomasza Porębskiego oraz kontuzjowanych Michała Kiełtyki i Błażeja Klimka.

Już pierwsze minuty meczu dały na odpowiedź na pytanie, jakie strategie obrali trenerzy obu drużyn. Sokół wyszedł ustawieniem mocno defensywnym, szukając swoich szans w szybkich kontrach. Z kolei gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce, rozgrywali akcje w ataku pozycyjnym. Piłkarze Concordii bliscy objęcia prowadzenia byli w 22 minucie, kiedy silny strzał z 20 metrów Jakuba Rękawka zatrzymał się na spojeniu słupka z poprzeczką. „Słoniki” w pierwszej odsłonie miały jeszcze 2 dobre okazje do otwarcia wyniku, lecz po strzałach Szymona Drewka i Mateusza Szmydta świetnie w naszej bramce spisał się Michał Leszczyński.

W drugiej części doczekaliśmy się w końcu akcji ofensywnych Sokoła zakończonych strzałami, lecz próby Jakuba Mysiorskiego padłym łupem bramkarza gospodarzy. Elblążanie w dalszym ciągu mieli przewagę, lecz uderzenia Joao Augusto i Mateusza Szmydta były niecelne. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry gospodarze objęli prowadzenie. Jakub Rękawek dośrodkował po ziemi do Joao Augusto, a ten strzałem z pierwszej piłki pokonał Michała Leszczyńskiego. Sokół starał się odpowiedzieć 5 minut po stracie gola, ale strzał Łukasza Świętego z 20 metrów wylądował na bocznej siatce. W 89 minucie gospodarze trafili po raz drugi. Wybicie Mateusza Jońcy w kierunku Łukasza Kopki, a ten w sytuacji sam na sam ustalił wynik meczu.

Concordia Elbląg – Sokół Ostróda 2:0 (0:0)

Joao Augusto 75’, Kopka 89’

Concordia:  Wąsowski – Jońca, Weremko, Szawara, Rękawek, Bukacki, Drewek (66' Nowicki), Jarzębski, Szmydt, Kopka, Joao Augusto.

Sokół:  Leszczyński – Morawski, Błaut (75' Stefański), Musiński, Pawluczuk, Mościcki (86' Liehostaiev), Mysiorski, Święty (80' Banul), Furman, Kventsar, Lubak.

Kolejne spotkanie Sokół rozegra w sobotę 29 kwietnia. Na własnym boisku podejmować będziemy lidera rozgrywek, rezerwy ŁKSu Łódź. Początek meczu o godz. 16:00.

Kategorie: klub