W meczu 4 kolejki eWinner 2 ligi Sokół przegrał w Suwałkach z miejscowymi Wigrami 0:1.

W środowym meczu w Suwałkach od pierwszej minuty w barwach „Trójkolorowych” zadebiutował napastnik Filip Michalski. To 18-letni wychowanek FC Wrocław Academy, który w ostatnich godzinach trafił do nas na zasadzie wypożyczenia ze Śląska Wrocław.

Pierwsze minuty środkowego spotkania należały do gospodarzy, którzy często gościli w okolicach naszej bramki, ale nie miało to przełożenia na groźne sytuacje. Nasza młoda drużyna z upływem czasu coraz odważniej poczynała sobie na boisku. W 35 minucie ładny strzał z rzutu wolnego Patryka Skóreckiego, po którym na rzut rożny sparował piłkę bramkarz gospodarzy.

Druga połowa, podobnie jak jej pierwsza część, miała wyrównany przebieg. Zaczęło się od akcji lewym skrzydłem Patryka Mularczyka, po którego strzale futbolówka odbiła się od jednego z naszym obrońców i minęła słupek. W odpowiedzi szybka kontra Sokoła, dogranie z prawej strony w kierunku naszego napastnika, lecz w ostatniej chwili interwencja obrońcy gospodarzy uchroniła ich od straty bramki. W 58 minucie sztab szkoleniowy Sokoła zmuszony był do dokonania zmiany, bowiem kontuzji doznał Jan Klimek. Gospodarze starali się atakować bramkę Pawła Rabina, lecz dobrze zorganizowany blok defensywny ostródzian nie pozwalał na zbyt wiele. Trener gospodarzy dokonał kilku zmian w swoim składzie posyłając na boisko m.in. Joao Cruciumę, Rafała Grzelaka i Mikołaja Randaka i to właśnie ta trójka przeprowadziła akcję bramkową. W 84 minucie rajd lewą stroną rajd Mikołaja Randaka, dogranie w nasze pole karne, gdzie Kamil Adamek wykłada piłkę dla Joao Augusto, a Brazylijczyk płaskim strzałem trafia do siatki.

Po słabym z obu stron spotkaniu przegrywamy w Suwałkach 0:1. Ostródzianie po raz pierwszy w sezonie nie przegrywali do przerwy, walczyli jak równy z równym z doświadczonym przeciwnikiem, lecz po raz 4 schodzili z placu gry jako pokonani. Piłka jest brutalna i osłabiony brakiem kontuzjowanego Jana Klimka, grający dobre zawody blok obronny Sokoła popełnił jeden błąd w ustawieniu, który okazał się brzemienny w skutkach. Wartością dodaną u gospodarzy okazali się rezerwowi, których akcja przesądziła o końcowym wyniku.

Wigry Suwałki 1-0 Sokół Ostróda

João Criciúma 84

Wigry: 33. Piotr Słowikowski - 77. Bartosz Prętnik (72, 19. Rafał Grzelak), 4. Piotr Pierzchała, 2. Tomasz Lewandowski, 5. Michał Ozga, 25. Elso Brito - 90. Denis Gojko (65, 22. Mateusz Sowiński), 8. Bartłomiej Babiarz (78, 6. Mikołaj Łabojko), 11. Patryk Mularczyk (78, 23. Mikołaj Randak), 14. Kōsei Iwao (72, 9. João Criciúma) - 28. Kamil Adamek.

Sokół: 1. Paweł Rabin - 31. Jan Flak, 4. Jan Klimek (58, 20. Krystian Faltyński), 17. Filip Dymerski, 11. Jakub Żyznowski - 9. Sebastian Rugowski, 15. Dominik Stępień, 6. Ernest Dzięcioł, 14. Arturo Lías (67, 19. Maksymilian Sobolewski), 10. Patryk Skórecki - 21. Filip Michalski.

żółte kartki: Brito, Pierzchała, Łabojko (Wigry) - Lías, Flak, Dzięcioł (Sokół).

sędziował: Konrad Aluszyk (Toruń).

Kolejne ligowe spotkanie Sokół rozegra już w sobotę 21 sierpnia. Tym razem na własnym boisku zmierzymy się z Olimpią Elbląg. Początek starcia na stadionie przy ul. 3 Maja 19 o godz. 17:00.

foto: s28

Kategorie: klub