W rozegranym w sobotę 14 stycznia meczu towarzyskim Sokół przegrał z wiceliderem IV ligi Jeziorakiem Iława 1:2.

W drużynie Sokoła, w pierwszym w tym roku meczu kontrolnym, nie mogli zagrać kontuzjowani od początku okresu przygotowawczego: Błażej Klimek, Szymon Dowgiałło oraz Michał Kiełtyka. Na domiar złego w czwartkowych zajęciach urazu doznał Mateusz Furman i on także nie mógł dziś wystąpić na boisku.

Szkoleniowiec Sokoła Janusz Bucholc podzielił drużynę na 2 składy. W pierwszej odsłonie zagrali piłkarze reprezentujący nas w poprzedniej rundzie plus 3 testowanych zawodników: Adrian Morawski, Łukasz Mościcki i Hubert Radzki. I pierwsza połowa była toczona pod dyktando „Trójkolorowych”. Stworzyliśmy sobie 7 świetnych sytuacji bramkowych, lecz albo strzały były niecelne, albo świetnie z bramce spisywał się golkiper Jezioraka. Zauważyć można było, że piłkarze Sokoła są w intensywnym treningu, przez co brakowało szybkości i zwrotności. Goście mieli 2 dobre okazje, ale pewnie w bramce zachował się Norbert Florczak.

W drugiej połowie zmieniły się proporcje i tylko 3 zawodników było z kadry z minionej rundy, a aż 8 było testowanych, w tym 3 piłkarzy z rocznika 2006. Drugie 45 minut było bardziej wyrównane, a losy wyniku rozstrzygnęły się w ostatnich 20 minutach. Wynik otworzył Michał Bartkowski, który zupełnie niepilnowany znalazł się na 5 metrze i strzałem z głowy pokonał Michała Leszczyńskiego. Do wyrównania w 83 minucie doprowadził testowany Damian Lubak, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem iławian. 60 sekund później Jeziorak ponownie wyszedł na prowadzenie, a autorem zwycięskiego trafienia był Arseni Mazaleuski.

Sokół Ostróda – Jeziorak Iława 1:2 (0:0)

Lubak 83’ – Bartkowski 71’, Mazaleuski 84’.

Sokół: (1 połowa): Florczak – Pawluczuk, Morawski, Porębski, Kventsar, Mościcki, Radzki, Szałkowski, Święty, Kasprzyk, Banul

(2 połowa): Leszczyński – Malinowski, Morawski, Błaut, Grudniewski, Kopacz, Słuchocki, Mościcki, Pieczarka, Mysiorski, Lubak.

Kolejny sparing Sokół rozegra w sobotę 21 stycznia. Ponownie na bocznym boisku przy ul. 3 Maja 19 będziemy podejmować Olimpię Olsztynek. Początek meczu o godz. 11:00.

FOTO: s28

 

 

         

Kategorie: klub