W rozegranym w sobotę 13 maja meczu 28 kolejki 3 ligi Sokół przegrał na własnym boisku z Legionovią Legionowo 1:2

W porównaniu do poprzedniego meczu Sokoła z Unią Skierniewice, w wyjściowej jedenastce „Trójkolorowych” doszło do jednej zmiany. W miejsce Mateusza Błauta od pierwszej minuty zagrał Adrian Morawski.

Początek meczu miał wyrównany przebieg. Obie drużyny próbowały atakować, lecz nie potrafiły znaleźć recepty na blok obronny rywala. W 25 minucie krosowa piłka od Szymona Dowgiałły do Maksym Kventsara, który dograł na 6 metr do Damiana Lubaka, a nasz napastnik strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza gości. Po upływie 30 minut zaznaczyła się przewaga piłkarzy Legionovii. Najpierw po dośrodkowaniu Kacpra Kaczorowskiego z głowy strzelał Kamil Kumoch, ale dobrze interweniował Norbert Florczak. Chwilę później ponownie dogrywał Kacper Kaczorowski, z 11 metrów strzelał Bartosz Mroczek, ale znowu górą nasz bramkarz. W 35 minucie goście dopięli swojego i doprowadzili do wyrównania. Do dośrodkowaniu z rzutu rożnego i wybiciu poza pole karne, do futbolówki za 17 metrze dopadł Karol Barański i kapitalnym strzałem trafił do siatki.

Druga połowa to już znaczna przewaga Legionovii. W 53 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony boiska z głowy z 3 metrów strzelał Daniel Choroś, ale fantastycznie interweniował Norbert Florczak. W 73 minucie po centrze z rzutu rożnego Dariusz Zjawiński z 4 metrów strzelił z głowy a futbolówkę z linii wybił Szymon Dowgiałło. 8 minut ponownie zamieszanie w naszym polu karnym po którym Mikołaj Gibas z 5 metrów trafił nad poprzeczką. W 85 minucie znowu gorąco było w naszym polu karnym. Jeden z gości dzióbnął piłkę, ale kapitalnym refleksem wykazał się nasz bramkarz. Arbiter spotkania doliczył aż 6 minut i w ostatniej z nich straciliśmy cenny punkt. Akcja prawą stroną, dośrodkowanie w nasze pole karne i Szymon Wiejak w 5 metrów z głowy daje wygraną gościom.

Sokół Ostróda – Legionovia Legionowo 1:2 (1:1)

Sokół: Florczak – Morawski, Porębski, Dowgiałło, Pawluczuk, Kventsar, Musiński, Święty (86’ Mościcki), Furman, Liehostaiev (55’ Szałkowski), Lubak (79’ Stefański).

Legionovia: Krzywański – Gołąb (Mitura), Waszkiewicz, Zaklika, Papazjan (70’ Zjawiński), Kumoch, Barański (80’ Wojdyga), Mroczek (70’ Wiejak),  Gibas, Kaczorowski (80’ Suchanek), Choroś

Żółte kartki: Musiński, Święty – Zaklika.

Kolejne spotkanie „Trójkolorowi” rozegrają w niedzielę 21 maja. O godz. 12:00 w Białymstoku zmierzymy się z rezerwami Jagiellonii.