W rozegranym w sobotę 28 stycznia jednym z dwóch meczów kontrolnych, Sokół przegrał z czwartoligową Narwią Ostrołeka 1:3.

Sztab szkoleniowy Sokoła już wcześniej zadecydował, że trzeci tydzień przygotowań zakończą dwa sparingi: W Elblągu z Olimpią i na własnym boisku z Narwią. I w tym drugim meczu „Trójkolorowych” prowadził drugi trener Maciej Czerkawski. Ostródzianin, poza Mateuszem Musińskim, Jakubem Kopaczem i Damianem Lubakiem miał do dyspozycji młodych piłkarzy, o od pierwszej minuty wystąpił m.in. junior Sokoła 16-letni Paweł Kulpa. Dzięki uprzejmości działaczy Kormorana Zwierzewo w bramce Sokoła zagrał Denis Staroń.

I to właśnie wychowanek Sokoła miał spory udział przy bramce dla Sokoła. W 4 minucie spotkania posłał on świetne do podanie do Damiana Lubaka, który z kilku metrów pokonał bramkarza gości. Piłkarze Narwi mieli sporo sytuacji do zdobycia goli, ale albo strzelali niecelnie, albo dobrze spisywał się Denis Staroń. Sztuka ta udała im się tuż przed końcem pierwszej odsłony. W 41 minucie Kamil Jastrzębski wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem i pewnym strzałem doprowadził do wyrównania.

W drugiej połowie na boisku pojawili się m.in. kolejni juniorzy Sokoła: Karol Łukasiak, Jarosław Liulchak, Krzysztof Wielechowski i Filip Kaczorowski. W dalszym ciągu optyczną przewagę mieli goście, ale nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie naszego bramkarza. Dopiero między 64 a 69 minutą świetnymi uderzeniami w samo okienko wyszli na dwubramkowe prowadzenie, a autorem jednej z nich był Brazylijczyk Bruno Vilela. W 71 minucie piłkarz Narwi egzekwował rzut karny, ale trafił tylko w słupek. W ostatnich 5 minutach mieliśmy dwie dobre okazje do zmniejszenia prowadzenia Narwi, ale strzały Jakuba Kopacza i Damiana Lubaka były niecelne.

Sokół Ostróda – Narew Ostrołęka 1:3 (1:1)

Lubak 4’ – Jastrzębski 41’, Vilela 64’, testowany 69’

Sokół: Staroń – Lesiak, Błaut, Musiński, Grudnowski, Szybajło, Szałkowski, Kopacz, Kulpa, Banul, Lubak oraz Łukasiak, Liulchak, Wielechowski, Kaczorowski.

Kategorie: klub