Już w środę (31.03) o godzinie 16:00, odbędzie się zaległy mecz 22 kolejki ewinner II Ligi. Pogoń Siedlce na własnym terenie zagra z Sokołem Ostróda.

O rywalu

Klub powstał w 1944 roku jako KS Ognisko Siedlce, a nazwa drużyny zmieniała się na przestrzeni lat i ostatecznie brzmi MKP Pogoń Siedlce. W sezonie 2013/14 Pogoń awansowała do pierwszej ligi. Sezon 2017/18 był ostatnim na tym szczeblu rozgrywkowym. W poprzednich sezonie Pogoń zajęła 10 miejsce w drugiej lidze i utrzymała się na tym poziomie rozgrywkowym.

Trener

Trenerem Pogoni jest Bartosz Tarachulski. W przeszłości pracował już w Siedlcach jako zawodnik, asystent trenera i trener. Wcześniej prowadził Legionovię Legionowo.

Transfery

Przyszli: Rafał Adamek (P - Pniówek Pawłowice), Krzysztof Danielewicz (P - Miedź Legnica), Bartosz Klebaniuk (B - Orlęta Radzyń Podlaski), Maciej Kołoczek (O - Wisła Sandomierz), Dominik Leszczuk (P - junior), Julien Tadrowski (O - Stal Kraśnik).

Odeszli: Dominik Barciak (P - Podlasie Sokołów Podlaski), Patryk Kostyk (P - Błonianka Błonie), Piotr Marciniec (P - Polonia Warszawa), Krystian Mikołajewski (P - Concordia Elbląg), Kamil Walków (N - Błękitni Stargard), Eryk Więdłocha (P - kontuzja).

Wiosna

Obecnie Pogoń zajmuje 13 miejsce w ligowej tabeli. Dwa ostatnie mecze drużyna z Siedlec przegrała po 1:2, kolejno z Hutnikiem Kraków i GKS-em Katowice. Wcześniej kilku zawodników Pogoni zmagało się z zakażeniem koronawirusem.

Ciekawostki:

- Zawodnikiem Sokoła jest były piłkarz Pogoni – Adam Dobosz.

- Pogoń na własnym obiekcie jest drużyną bezkompromisową. Cztery mecze wygrała i poniosła siedem porażek.

- Sokół zmaga się z serią sześciu niewygranych spotkań z rzędu.

Raport kartkowy

U gospodarzy zabraknie środkowego obrońcy Ivana Ocenasa (4 żółte kartki).

Sędzia

Środowe spotkanie poprowadzi arbiter z Gdańska – Filip Kaliszewski. Sędziował on w tym sezonie wygrane spotkanie Sokoła ze Zniczem Pruszków.

Transmisja

Gospodarze meczu przeprowadzą transmisję wideo za pośrednictwem portalu TVCOM. Link: https://www.tvcom.pl/Gra/Sport-Pilkanozna/Liga-2-liga-pilka-nozna/Sezona-2020-2021/198412-MKP-Pogon-Siedlce-OKS-Sokol-Ostroda-22-kolejka.htm

Z kolei my ze swej strony postaramy się przeprowadzić relację audio, dostępną na naszych profilach na Facebooku i Youtube.

Przypuszczalne składy:

Pogoń: Misztal, Kołoczek, Brodziński, Tadrowski, Olszewski- Przybecki, Repka, Danielewicz, Rymek- Wróblewski, Baidoo.

Sokół : Niezgoda – Zimmer, Mazurowski, Wicki, Turek - Czajkowski, Żwir, Gajda, Więcek, Brzuzy– Wolny.

Kursy bukmacherskie od naszego sponsora firmy Forbet:

Pogoń: 2,13
remis: 3,40
Sokół: 3,15

 

Kategorie: klub