W meczu 2 kolejki 2 ligi Sokół przegrał w Polkowicach z miejscowym Górnikiem 0:3.

Sokół udał się do Polkowic bez 3 kontuzjowanych Sebastiana Rugowskiego, Piotra Ziółkowskiego i Wojciecha Mazurowskiego. Na domiar złego tuż przed meczem uraz kręgosłupa zgłosił Krzysztof Wicki i trener Piotr Jacek zmuszony był wystawić na środku defensywy 18-letniego Kacpra Derenia. Ten zawodnik dopiero w tym tygodniu podpisał kontrakt z Sokołem i zdołał odbyć zaledwie kilka jednostek treningowych.

Jako pierwsi groźnie zaatakowali ostródzianie w 9 minucie. Indywidualny rajd lewą stroną Adama Dobosza, który wbiegł w pole karne i oddał silny ale niecelny strzał. W odpowiedzi niebezpiecznie zrobiło się w naszym polu karnym, ale w zamieszaniu próbę Mateusza Baszaka zablokował jeden z naszych obrońców. W 23 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Strata w środku pola Karola Żwira, z szybką kontrą ruszyli polkowiczanie, strzał Eryka Sobkowa trafił w poprzeczkę, lecz dobitka Mateusza Baszaka znalazła drogę do siatki. Od tego momentu Sokół uzyskał optyczną przewagę. Najpierw z pola karnego niecelnie strzelał Konrad Andrzejczak, próba Michała Zimmera została zablokowana, a po rzucie rożnym pięknie zza pola karnego strzelał Kamil Zalewski, lecz świetnie interweniował bramkarz gospodarzy. W 35 minucie szybka kontra Górnika, po której Mateusz Baszak z ostrego kąta trafił w boczną siatkę. Chwilę później na uderzenie z 25 zdecydował się Tomasz Gajda, lecz ponownie dobrze w bramce zachował się Jakub Szymański. Ponownie Tomasz Gajda próbował pokonać bramkarza Górnika w 41 minucie, lecz ponownie górą bramkarz polkowiczan.

5 minut po wznowieniu gry Sokół miał świetną okazję do wyrównania. Dośrodkowaie z rzutu wolnego Tomasza Gajdy, zamykający akcję Karol Żwir trafił w słupek, a poprawkę Konrada Andrzejczak obronił bramkarz Górnika. W 58 minucie Konrad Andrzejczak ruszył lewym skrzydłem, zszedł do środka i zdecydował się na strzał z 19 metrów, ale ponownie kapitalnie broni Jakub Szymański. Sokół egzekwował rzut rożny, po której kontrę Górnika nieprzepisowo powstrzymał Michał Zimmer. Ukarany został za ten faul żółty kartonik, a że wcześniej już został napomniany kartką, to musiał przedwcześnie opuścić plan gry. Korzystną sytuację Górnik wykorzystał już po 4 minutach gry w przewadze. Michał Danilczyk uruchomił Eryka Sobkowa, który przebiegł z piłką 20 metrów i trafił zza pola karnego tuż obok słupka. W 69 minucie ładna akcja Sokoła, po której celnie z głowy strzelał Piotr Okuniewicz. W 73 minucie kolejna kontra Górnika, po której Eryk Terpiłowski minął Błażeja Niezgodę i strzelił do pustej bramki. 6 minut później niepewna interwencja Błażeja Niezgody, a strzał Mateusza Baszaka z linii bramkowej wybija Karol Żwir. Piłkarze Sokoła, mimo gry w osłabienie ambitnie dążyli do choćby honorowego trafienia. Celnie z głowy strzelał Piotr Okuniewicz, ale zbyt lekko by zaskoczyć bramkarza Górnika.

W pierwszym historii klubu meczu wyjazdowym Sokół poniósł wysoką porażkę. Gra „Trójkolorowych”, zwłaszcza, w pierwszej połowie, nie wskazywała aż na tak wysoki wynik. Spory wpływ miała na to czerwona kartka dla Michała Zimmera. Patrząc choćby na statystyki, to Sokół oddał więcej celnych strzałów (7:5), egzekwowaliśmy również więcej rzutów rożnych (9:4). Gospodarze jednak byli bardziej konkretni w naszym polu karnym i z zimną krwią wykorzystywali oni pojedyncze błędy naszych piłkarzy. Zawiodła także skuteczność w naszych szeregach.

Jako absolutny beniaminek zapłaciliśmy frycowe i miejmy nadzieję w kolejnych spotkaniach wyciągniemy z tej lekcji właściwe wnioski. Gramy dalej!

Górnik Polkowice – Sokół Ostróda 3:0 (1:0)
Baszak 23’, Sobków 63’, Terpiłowski 73’
Górnik: Szymański- Fryzowicz, Kowalski-Haberek, Opałacz, Azikiewicz (74’ Magdziak)- Sobków, Żołądź (80’ Karmelita), Danilczyk, Baranowski (66’ Terpiłowski) – Baszak (80’ Mazurowski), Szuszkiewicz (74’ Borkowski).

Sokół: Niezgoda – Żwir, Dereń, Brzuzy – Dobosz, Zimmer, Zalewski, Gajda (90’ Święty), Andrzejczak (65’ Łuczak)– Okuniewicz (88’ Kalinowski), Wolny (65’ Siemaszko)
Żółte kartki: Baszak, Karmelita (Górnik) - Zimmer, Wolny, Gajda (Sokół)
Czerwona kartka: Zimmer (za 2 żółte)

Widzów: około 150

Kolejny mecz Sokoła w 2 lidze odbędzie się już w sobotę 12 września. Tym razem na własnym boisku podejmować będziemy Pogoń Siedlce. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00. Już teraz serdecznie zapraszamy.