W sobotę 8 kwietnia „Trójkolorowi” rozegrają 23 kolejkę w 1 grupie 3 ligi. Na wyjeździe zmierzymy się z Pilicą Białobrzegi.

Historia

Pilica Białobrzegi to klub założony w 1922 roku, a więc w tym roku obchodzi swoje setne urodziny. Oprócz męskiej sekcji piłkarskiej, Pilica posiada również żeńską sekcję piłki nożnej, lekkoatletyczną i boksu. Do 3 ligi w obecnym formacie drużyna Pilicy awansowała po sezonie 2020/21, wygrywając swoją grupę 4 ligi mazowieckiej oraz trójmecz z Ząbkovią Ząbki i Mławianką Mława.

Ostatni sezon

W swoim pierwszym po awansie sezonie Pilica zajęła 13, ostatnie bezpieczne miejsce w 3lidze, uzyskując 45 punktów i o 2 punkty wyprzedzając pierwszego spadkowicza KS Kutno.

Bieżący sezon

Po 22 rozegranych kolejkach Pilica z 25 punktami na koncie zajmuje 13 miejsce w tabeli. Na taki wynik składa się 6 zwycięstw, 7 remisów i 9 porażek.

Wiosna

W 5 rozegranych wiosną meczach ligowych Pilica odniosła 1 zwycięstwo z Pelikanem Łowicz, 2 razy zremisowała z rezerwami Jagiellonii i Lechią TM oraz poniosła 2 porażki z faworytami ligi: Legionovią Legionowo i Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Trener

Szkoleniowcem Pilicy od 5 lipca ubiegłego roku jest 35-letni Marcin Sikorski, który wcześniej był opiekunem występującego w lidze okręgowej Drogowca Jedlińsk.

Zimowe ruchy kadrowe

Przyszli: Mateusz Gliński (powrót), Kacper Wiatrak (Chełmianka Chełm), Nicolas Dohojda , Jakub Świątek (obaj Radomiak Radom).

Odeszli: Kamil Czarnecki (Oronka Orońsko), Damian Król (KS Błotnica)

Bilans spotkań bezpośrednich

Obie drużyny zmierzy się ze sobą jesienią tego sezonu. W meczu rozegranym w Ostródzie Sokół pokonał Pilicę 3:0, a bramki zdobyli wówczas Dawid Kasprzyk, Szymon Szałkowski oraz samobójcze trafienie zaliczył Maciej Kencel.

Ciekawostki

- W drużynie Pilicy za 4 żółte kartki nie będzie mógł zagrać Piotr Grober. W Sokole z tego powodu zabraknie Szymona Szałkowskiego.

- Najlepszymi strzelcami Pilicy są Konrad Rudnicki i Aleksander Stawiarz, którzy mają na swoim koncie po 5 goli.

- W ostatnim meczu Pilicy, zremisowanym na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki 2:2, najlepsi strzelcy Pilicy wpisali się na listę strzelców, zdobywając gole w ostatnim kwadransie meczu.

Przewidywalne składy

Sokół: Leszczyński – Kventsar, Porębski, Dowgiałło, Pawluczuk, Mościcki, Mysiorski, Furman, Stefański, Święty, Lubak.

Pilica: Adamczyk – Uziębło, Wiatrak, Walasek, Kencel, Dohojda, Michalski, Gliński, Wnioarski, Wojtysiak, Stawiarz

Szczegóły meczu

Spotkanie 23 kolejki 3 ligi zostanie rozegrane w sobotę 8 kwietnia o godz. 12:00 na stadionie w Białobrzegach.

Kategorie: klub