W rozegranym w środę 13 lipca 4 meczu kontrolnym Sokół pokonał czwartoligowy DKS Dobre Miasto 4:0.

Podobnie jak w poprzednich sparingach, tak i tym razem trener Sokoła podzielił zawodników na dwa składy. W pierwszym zestawieniu grali bardziej doświadczeni zawodnicy, z kolei w drugiej odsłonie głównie młodzi piłkarze.

Pierwsze 45 minut meczu to zdecydowana przewaga Sokoła, potwierdzona 4 golami. Zdobycz mogła być jeszcze bardziej okazała, przy lepiej nastawionych celownikach. Wynik otworzył strzałem z głowy Maksim Kventsar, a klasycznym hattrickiem popisał się testowany napastnik. W drugiej połowie gra się wyrównała i oba zespoły miały swoje okazje, lecz wynik z pierwszej odsłony nie uległ już zmianie.

Sokół Ostróda – DKS Dobre Miasto 4:0 (4:0)

Kventsar 6’, testowany 11’,21’,29’.

Kolejny mecz towarzyski „Trójkolorowi” rozegrają już w najbliższą sobotę 16 lipca. Ponownie na boisku przy ul. Plebiscytowej Sokół podejmował będzie beniaminka 3 ligi Gedanię Gdańsk. Początek meczu zaplanowano na godz. 10:00.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kibiców, aby rozegrać sparing na boisku przy ul. Wyszyńskiego, klub wystąpił z zapytaniem do OCSiR o możliwość przeniesienia meczu do centrum miasta, lecz niestety boisko zostało zarezerwowane wcześniej dla innej grupy szkoleniowej.

Kategorie: klub