W niedzielę 28 maja „Trójkolorowi” rozegrają 31 kolejkę w 1 grupie 3 ligi. Na wyjeździe zmierzymy się z Pelikanem Łowicz.

Historia

KS Pelikan został założony w kwietniu 1945 roku. W sezonie 1990/91 po raz pierwszy sekcja piłkarska klubu awansowała do III ligi, w której biało-zieloni grali nieprzerwanie przez szesnaście sezonów. Sezon 2006/07 był historycznym w dziejach klubu, bowiem po wygranych barażach z Podbeskidziem Bielsko-Biała wywalczył on awans do 2 ligi. W latach 2007-2014 rywalizowali oni w 2 lidze, a od 2014 roku do dziś grają w 3 lidze.

Ostatni sezon

W poprzednim sezonie Pelikan zajął 12 miejsce w 3 lidze, zdobywając w 36 meczach 46 punktów.

Bieżący sezon

Po 30 rozegranych kolejkach Pelikan z 38 punktami zajmuje 11 miejsce w ligowej tabeli. Na taki bilans złożyło się 10 zwycięstw, 8 remisów i 12 porażkek, przy korzystnym bilansie bramkowym 46:45.

Trener

Szkoleniowcem Pelikana od października 2021 roku jest 39-letni Paweł Jakóbiak, były trener czwartoligowej Mszczonowianki Mszczonów.

Zimowe ruchy kadrowe

Przyszli: Remigiusz Borkała (GKS Jastrzębie), Damian Kacperski (Wisła II Płock).

Odeszli: Artur Stawikowski (Gedania Gdańsk), Dawid Flaszka (RKS Radomsko), Radosław Kuciński (Zryw Wygoda), Adam Patora (Zjednoczeni Stryków).

Spotkanie z jesieni

W rozegranym 29 października ubiegłego roku pomiędzy obiema drużynami „Trójkolorowi” po świetnym spotkaniu pokonali na własnym boisku Pelikana 4:1. Gola zdobyli wówczas Dawid Kasprzyk 3 oraz Michał Kiełtyka, a dla gości honorowe trafienie zaliczył Kamil Łojszczyk.

Ciekawostki

- Żaden z piłkarzy obu drużyn nie będzie pauzował z powodu nadmiaru kartek;

- Najlepszym strzelcem Pelikana jest Szymon Sołtysiński, który w 27 ligowych spotkaniach zdobył 14 bramek.

- Drużyna Pelikana ma na własnym boisku równy bilans, bowiem w 15 domowych spotkaniach zaliczyli oni 5 zwycięstw, 5 remisów i 5 porażek.

Przewidywalne składy

Sokół: Florczak – Pawluczuk, Porębski, Błaut, Dowgiałło, Mysiorski, Musiński, Furman, Stefański, Święty, Liehostaiev.

Pelikan: Wlazłowski – Pawlicki, Woliński, Dwórzyński, Borkała, Grądzki, Sójka, Pomianowski, Falkowski, Olpiński, Sołtysiński.

Szczegóły meczu

Spotkanie 31 kolejki 3 ligi zostanie rozegrane w niedzielę 28 maja o godz. 12:00 na stadionie przy Starzyńskiego 6/8 w Łowiczu.

 

Kategorie: klub