W zaległym meczu 9 kolejki Sokół zremisował z Garbarnią Kraków 1:1.

Środowy mecz pierwotnie miał odbyć się 17 października, jednak ze względu na pozytywny wynik testu na koronawirusa w ostródzkiej drużynie, został przełożony na 18 listopada.

W starciu z Garbarnią za 4. żółte kartki nie mógł zagrać Michał Zimmer, a jego miejsce w wyjściowej jedenastce zajął Sebastian Rugowski.

Środowe spotkanie, podobnie jak poprzednie z Motorem, rozpoczęło się od przewagi gości. Krakowianie szybko rozgrywali piłkę, a nasi zawodnicy, chcący powstrzymać ich akcję, uciekali się do fauli. Po jednym z nich piłkarze Garbarni egzekwowali rzut wolny z 17 metrów, ale pewnie w bramce spisał się Błażej Niezgoda. Po upływie kwadransa gra się wyrównała. W 18 minucie kapitalne podanie Dawida Wolnego do Sebastiana Rugowskiego, który jednak nie wykorzystał  sytuacji sam na sam z Aleksandrem Koziołem. W odpowiedzi lewą stroną ruszyli goście, centra z okolic linii końcowej, po której niefortunnie interweniował Adam Dobosz, na nasze szczęście świetnym refleksem wykazał się Błażej Niezgoda. W 28 minucie Paweł Brzuzy zdecydował się na strzał z 35 metrów, piłkę przeciął jednak Karol Żwir i skierował do siatki. Sędzia nie uznał jednak bramki, gdyż nasz kapitan w momencie próby Pawła znajdował się na pozycji spalonej. 6 minut później dośrodkowanie z rzutu wolnego Kamila Zalewskiego i Dawid Wolny strzela z głowy nad poprzeczką. Tuż przed przerwą Łukasz Święty odebrał piłkę w okolicach polach karnego gości, dograł do Karola Żwira, a ten strzelił tuż obok słupka.

W drugiej połowie goście zagrali mocno defensywie, zaś nasza drużyna konstruowała akcje w ataku pozycyjnym. Po 15 minutach gry w drugiej części nasz szkoleniowiec zdecydował się na potrójną zmianę, zdejmując z placu gry m.in. 2 obrońców. Od tego momentu nasza drużyna uzyskała przewagę. W 71 minucie tuż nad poprzeczką z rzutu wolnego strzelał Tomasz Gajda. Chwilę później ten sam zawodnik dośrodkował w kierunku Dawida Wolnego, lecz w ostatniej chwili interweniował obrońca gości. W 78 minucie po centrze w rzutu wolnego Wojciecha Kalinowskiego niecelnie z głowy strzelał Dawid Wolny.2 minuty później Rafał Siemaszko wypuścił Tomasza Gajdę, ten zdecydował się na strzał z 17 metrów, po którym futbolówka trafiła w słupek. W 82 minucie nasze ataki przyniosły w końcu bramkę. Dośrodkowanie z prawej strony Konrada Andrzejczaka, uderzenie Rafała Siemaszko zostaje zablokowane, ale piłka spada pod nogi Dawida Wolnego i nasz najlepszy strzelec płaskim strzałem trafia do siatki. Piłkarze Garbarni nie dawali za wygraną i zdecydowanie ruszyli do ataków. W 87 minucie zakotłowało się w naszym polu karnym, lecz strzały Jakuba Kowalskiego i Daniela Morysa zostały zablokowane. Gdy wydawało się, że odniesiemy 3 zwycięstwo z rzędu, goście praktycznie w ostatniej akcji meczu zdobyli wyrównującą bramkę. Płaskie dośrodkowanie z prawej strony Jakuba Kowalskiego, strzał Dawida Malika, po którym futbolówka odbiła się od interweniującego Karola Żwira i lobując Błażeja Niezgodę wpada do siatki.

Tracąc bramkę w ostatniej minucie meczu z pewnością odczuwamy żal, że nie udało dowieźć zwycięstwa. Z perspektywy całego spotkania, mimo naszej dobrej grze w ostatnich 20 minutach meczu, to remis wydaje się być wynikiem zasłużonym. Jesteśmy beniaminkiem i niezależnie od klasy rywala, powinniśmy szanować każdy punkt. Jeden z zawodników po meczu powiedział, że to co los zabrał, to wkrótce powinien oddać. Liczymy, że będzie to już w najbliższym spotkaniu w Bytowie.

Sokół Ostróda 1-1 Garbarnia Kraków

Dawid Wolny 82 - Dawid Malik 90

Sokół: 1. Błażej Niezgoda - 7. Paweł Brzuzy, 5. Krzysztof Wicki, 4. Wojciech Mazurowski (60, 14. Tomasz Gajda), 6. Adam Dobosz (60, 11. Konrad Andrzejczak) - 9. Sebastian Rugowski (60, 22. Eryk Kobza), 8. Karol Żwir, 15. Kamil Zalewski, 19. Łukasz Święty (74, 27. Rafał Siemaszko), 77. Wojciech Kalinowski - 30. Dawid Wolny.

Garbarnia: 33. Aleksander Kozioł - 87. Jakub Kowalski, 8. Marek Masiuda, 31. Donatas Nakrošius, 2. Rafał Górecki (85, 32. Bruno Wacławek) - 27. Daniel Morys, 6. Kacper Laskoś (60, 9. Błażej Radwanek), 10. Kamil Kuczak, 21. Tomasz Kołbon (90, 7. Patryk Serafin), 15. Grzegorz Marszalik - 11. Jakub Bąk (60, 23. Dawid Malik).

żółte kartki: Andrzejczak (Sokół) - Laskoś, Masiuda, Kowalski (Garbarnia).

sędziował: Łukasz Karski (Słupsk).

Kolejne spotkanie rozegramy w niedzielę 22 listopada. Tym razem udamy się do Bytowa i zmierzymy z miejscową Bytovią. Początek starcia o godz. 14:00.

Kategorie: klub