W Elblągu sprawiedliwy remis [wideo]

sobota, 05 października 2019 20:04

W meczu 11 kolejki rozgrywek III ligi Sokół w Elblągu bezbramkowo remisował z miejscową Concordią.

Sokół do meczu z beniaminkiem z Elbląga przystąpił, w stosunku do poprzednich występów, z jedną zmianą. W miejsce Pawła Tomkiewicza w ataku ostródzian zaczął spotkanie Robert Hirsz.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od dominacji naszej drużyny. Już pierwsza akcja mogła zakończyć się zdobyciem bramki, ale po dośrodkowaniu z prawej strony Pawła Brzuzego nad poprzeczką z kilku metrów strzelił Robert Chwastek. W 5 minucie zza pola karnego uderzał Bartłomiej Wasiluk, ale pewnie interweniował bramkarz gospodarzy. 10 minut później podanie zza linię naszej obrony do Adama Dudy, lecz w ostatniej chwili dobrze zachował się Krzysztof Wicki. W 34 minucie strzał z 23 metrów Dominika Pawłowskiego pewnie obronił Kacper Leszczyński. Chwilę później najlepszą okazję na zdobycie bramki miał Robert Hirsz, który dostał podanie od Karola Żwira, lecz popularny „Hiru” nieczysto trafił w piłkę.

W przerwie meczu w drużynie Sokoła doszło do 2 zmian. W miejsce Oskara Rynkowskiego i Patryka Kubickiego weszli Kacper Wojciechowski i Paweł Tomkiewicz. W 55 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego na strzał z 14 metrów zdecydował się Adam Duda, ale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką. Ten sam zawodnik w 64 minucie ruszył lewą stroną boiska, minął 3 naszych zawodników, lecz jego strzał w krótki róg świetnie obronił nasz bramkarz. W 70 minucie ładny rajd prawą stroną Michała Stryjewskiego, który minął kilku zawodników Concordii, ale dośrodkowanie w kierunku Kacpra Wojciechowskiego przeciął bramkarz. 2 minuty później ładne zgranie Roberta Hirsza do Pawła Tomkiewicza, ale ten drugi zamiast strzelać niepotrzebnie przyjmował piłkę i gospodarze zażegnali niebezpieczeństwo. W końcówce meczu strzelał jeszcze Radosław Lenart, ale na posterunku najlepszy w naszych szeregach Kacper Leszczyński.

Po kilku bardzo dobrych spotkaniach, tym razem Sokół rozegrał gorsze zawody. Trudno powiedzieć, czy to gospodarze zagrali dobrze, czy my słabiej, niemniej po części prawda jest w obu zdaniach. Dziś górą były formacje obronne obu drużyn, które w zasadzie były bezbłędne i mecz ostatecznie zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów. Gospodarze pozostają niepokonanym zespołem na własnym boisku, z kolei nasza drużyna nie poniosła porażki od 10 meczów.

Concordia Elbląg – Sokół Ostróda 0:0

Concordia: Łakota - Tomczuk, Maciążek, Szawara, Maciejewski – Pawłowski (83’ Goljasz), Skierkowski (83’ Lewandowski), Bukacki, Lenart, Lisiecki (90’ Wira) - Duda

Sokół: Leszczyński - Brzuzy, Otręba, Wicki, Żwir – Chwastek (59’ Stryjewski), Kołc, Wasiluk, Rynkowski (46’ Wojciechowski), Kubicki (46’ Tomkiewicz) Hirsz.

żółte kartki: Tomczuk (Concordia) – Tomkiewicz, Stryjewski, Otręba (Sokół)

Kolejny mecz, ponownie na wyjeździe Sokół rozegra w sobotę 12 października. O godz. 15:00 rozpoczniemy starcie z Unią Skierniewice.

foto: s28

Pomeczowa konferencja prasowa trenerów obu drużyn:

Cały mecz:

 Fotogaleria z meczu znajduje się na naszym profilu na Facebooku (kliknij)

Czytany 893 razy Ostatnio zmieniany sobota, 05 października 2019 20:22

Główni sponsorzy

SPONSOR STRATEGICZNY

Ostroda-Yacht wieksze

SPONSORZY

sponsorzy wszyscy 24032020 Fotor

forbet 900x596

1 miniatura www