KS Wasilków - Sokół Ostróda [zapowiedź]

poniedziałek, 12 sierpnia 2019 15:58

W meczu 3 kolejki rozgrywek III ligi sezonu 2019/20 Sokół w Wasilkowie zmierzy się z miejscowym KSem. Początek starcia na stadionie przy ul. Supraślskiej 21 w środę 14 sierpnia o godz. 17:00.

O rywalu

Włókniarz Wasilków powstał w 1946 roku i funkcjonował pod patronatem Zakładów Przemysłu Wełnianego im. Emilii Plater. W 1954 roku klub zmienił nazwę na Pogoń. W 1957 roku nastąpiło połączenie z białostockim Włókniarzem, który przejął sekcję piłkarską Pogoni. Fuzja miała na celu wzmocnienie i skonsolidowanie klubów „włókienniczych”. Po kilku latach klub został reaktywowany i pod nazwą „Łoś” funkcjonował do 1977 – wtedy powrócono do nazwy Włókniarz. W 1990 roku klub po raz kolejny zmienił nazwę na MZKS, następnie na WKS (Wasilkowski Klub Sportowy), po dwóch latach na KP Wasilków (Klub Piłkarski). Ten okres to największe sukcesy w rozgrywkach ligowych, zespół przez 5 sezonów występował w III lidze, następne dwa w IV lidze makroregionalnej. Historia zespołu powtórzyła się w 1999 roku nastąpiła fuzja z Jagiellonia Białystok, która przejęła sekcję piłkarską. Klub został reaktywowany w 2002 roku pod nazwą KS Wasilków, pod którą występuje do dnia dzisiejszego.

W ubiegłym sezonie wasilkowianie praktycznie do ostatniej kolejki bili się z Warmią Grajewo o awans do III ligi i ostatecznie o 2 punkty okazali się lepsi, dzięki czemu są teraz w gronie trzecioligowców.

Poprzedni sezon w roli szkoleniowca KS Wasilków rozpoczynał Tomasz Kulhawik, jednak w styczniu 2019 roku przyjął on propozycje prowadzenia Olimpii Zambrów. Nowym trenerem ekipy spod Białegostoku od rundy wiosennej został Artur Woroniecki, były trener … Olimpii Zambrów.

Okres przygotowawczy

W czasie przygotowań do rundy jesiennej KS Wasilków rozegrał 5 spotkań sparingowych:

KS Wasilków – Sokół Sokółka (IV liga) 7:1

KS Wasilków – Hetman Białystok (IV liga) 4:0

KS Wasilków – ŁKS Łomża (IV liga) 8:1

KS Wasilków - Tur Bielsk Podlaski (IV liga) 2:4

KS Wasilków – Ruch Wysokie Mazowieckie (III liga) 0:2

Ruchy transferowe

Po awansie do III ligi w klubie z Wasilkowa nie doszło do rewolucji kadrowej. Pozostał szkielet drużyny, a doszło kilku zawodników, głównie z Białegostoku.

Przybyli: Damian Wysocki, Jakub Jakimiuk,  Damian Oracz (wszyscy MOSP Białystok)Łukasz Trzaska(Hetman Białystok)Maciej Zieniewicz ( Mazur Ełk).

Jesień

W pierwszych kolejkach 3 ligi KS Wasilków poniósł 2 porażki. W pierwszym meczuulegli jednemu z faworytów do wygrania ligi Pelikanowi Łowicz 0:4, jednak w opinii obserwatorów tego spotkania wynik był zbyt wysoki i nie odzwierciedlał wydarzeń na boisku .Wyjazdowy mecz z Concordią mógł się zakończyć zwycięstwem wasilkowian, bowiem w pierwszej połowie prowadzili 1:0, a po kilku minutach mieli przyznany rzut karny, którego jednak nie wykorzystali. Ostatecznie przegrali 1:2, a od 66 minuty grali w 10, po czerwonej kartce dla Dawida Ostaszewskiego.

Historia spotkań bezpośrednich:

Od momentu ponowne wejścia Sokoła do III ligi, Sokół z KS Wasilków rozegrał 4 spotkania, z których 3 wygrał, a jedno zakończyło się bezbramkowym remisem.

2014-09-20 18:00 III liga, Kolejka 9 Sokół Ostróda 4-1 KS Wasilków

2015-04-22 16:00 III liga, Kolejka 26 KS Wasilków 0-0 Sokół Ostróda

2015-11-11 17:00 III liga, Kolejka 17 Sokół Ostróda 4-1 KS Wasilków

2016-06-04 13:00 III liga, Kolejka 34 KS Wasilków 0-4 Sokół Ostróda

Sędzia

Arbitrem głównym środowego spotkania będzie Paweł Gwiazda z Ciechanowa, reprezentujący Kolegium Sędziowskie Mazowieckiego ZPN. Dla tego sędziegobędzie to debiut na boiskach 3 ligi.

Ciekawostki

- w środowym spotkaniu pod wielkim znakiem zapytania stoi występ Piotra Okuniewicza i Michała Stryjewskiego.

- nasi obrońcy szczególną uwagę będą musieli poświecić Janowi Pawłowskiemu, który w barwach Jagiellonii Białystok zaliczył 47 występów i zdobył 6 bramek na boiskach ekstraklasy.

Przypuszczalne składy

KS Wasilków: Nowajczyk – Butkiewicz, P.Panek, Poduch, Dudziński – Ostaszewski, Styś, Pawłowski, Wysocki, Trzaska - Jakimiuk

Sokół: Leszczyński - Brzuzy, Otręba, Wicki, Żwir – Chwastek, Kołc, Wasiluk, Rynkowski, Kubicki – Hirsz.

Bilety:

Bilet wstępu na spotkanie będzie kosztował 10 zł, ulgowy 5 zł.

Transmisja

O ile warunki techniczne na to pozwolą, SokółTV przeprowadzi transmisję na żywo z tego spotkania na swoim kanale na YouTube (kilknij)

Kursy bukmacherskie od naszego sponsora firmy Forbet:

Wasilków : 5,85

remis: 4,00

Sokół: 1,45

Pełna oferta zakładów dostępna na www.iforbet.pl.

Czytany 823 razy

Główni sponsorzy

SPONSOR STRATEGICZNY

Ostroda-Yacht wieksze

SPONSORZY

sponsorzy wszyscy 16012020 Fotor

forbet 900x596

1 miniatura www