Remis z drugoligowcem

sobota, 06 lipca 2019 20:58

W pierwszym meczu towarzyskim przed startem rundy jesiennej III ligi Sokół bezbramkowo zremisował z II-ligową Olimpią Elbląg.

Sobotnie spotkanie, rozgrywane na boisku przy ul. Moniuszki w Elblągu, zgromadziło liczną jak na mecz towarzyski grupę kibiców, zarówno z Elbląga, jak i Ostródy.

W drużynie Sokoła z różnych przyczyn zabrakło Kacpra Wojciechowskiego, Roberta Chwastka i Pawła Brzuzego, jednak w przyszłym tygodniu cała trójka powinno być już do dyspozycji sztabu szkoleniowego. W podstawowym składzie znalazło się m.in. 3 zawodników testowanych, a ich ewentualna przydatność w ostródzkim klubie zadecyduje się w przyszłym tygodniu. Z kolei u gospodarzy testowani byli m.in. Dawid Jabłoński z Radomiaka Radom, a także występujący ostatnio w Sokole Aleksandrów Łódzki Michał Miller.

Poza sytuacją z 9 minuty, gdzie pewnie interweniował testowany w Sokole bramkarz, to pierwsza połowa prowadzona była pod wyraźne dyktando ostródzian. W pierwszym kwadransie dobre okazje na otwarcie wyniku mieli dwukrotnie Robert Hirsz i Hubert Otręba. W 22 minucie świetna akcja Sokoła, lecz strzał zza pola karnego zawodnika testowanego obronił bramkarz gospodarzy. Po chwili strzał Michała Stryjewskiego z 20 metrów i ponownie świetna interwencja Sebastiana Madejskiego. W 29 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Piotr Kołc strzelił minimalnie niecelnie. Ten sam zawodnik minutę później z 18 metrów trafił w słupek.

W przerwie spotkania trener Sokoła dokonał kilku zmian w składzie i druga część była już bardziej wyrównana. W 54 minucie Krzysztof Wicki strzelał na bramkę Olimpii, ale pewnie bronił golkiper gospodarzy. W 62 minucie po zamieszaniu w polu karnym groźnie strzelał Piotr Okuniewicz, ale ponownie świetnie bronił Dawid Kapłon. W 73 minucie ładna akcja gospodarzy, po której strzał z pola karnego pewnie obronił nasz bramkarz. Na 10 minut przed końcem meczu piłka strzale naszego zawodnika trafia w rękę obrońcy Olimpii, ale sędzia nie decyduje się na podyktowanie rzutu karnego. W ostatnich minutach gry to drugoligowcy stworzyli sobie 2 groźne okazje strzeleckie, ale nie zdołali umieścić piłki w siatce.

Kolejne spotkanie towarzyskie zagramy w sobotę 13 lipca. Tym razem w Iławie zmierzyły się z miejscowym Jeziorakiem. Pierwszy gwizdek arbitra na stadionie przy ul. Sienkiewicza 1 o godz. 11.

Olimpia Elbląg – Sokół Ostróda 0:0

Olimpia: (I połowa) Madejski - Sedlewski, Lewandowski, Korkliniewski, Balewski - Żyliński, Bednarski, Długołęcki, Jabłoński - Prytulak, Brychlik.

(II połowa) Kapłon - Filipczyk, Kuczałek, Wenger, Kaczorowski - Demianiuk, Krasa, Szuprytowski, Młynarski - Ryk, Miller.

Sokół: testowany 1 – Żwir, Wicki, Otręba, Pietkiewicz – testowany 2, Wasiluk, Kołc, testowany 3, Stryjewski – Hirsz oraz Panek, Tomkiewicz, Wasiak, Ziółkowski, Łyszyk, Okuniewicz, Czerwonka.

Wkrótce skrót meczu, fotogaleria oraz pomeczowa wypowiedź trenera Sokoła Piotra Kołca.

Czytany 802 razy

Główni sponsorzy

ZŁOTY PARTNER OSTRÓDA YACHT

sponsorzy wszyscy 28032019

forbet 900x596