Sokół Ostróda - Drwęca N.M.Lubawskie [zapowiedź]

środa, 11 kwietnia 2018 16:50

W meczu 23. kolejki rozgrywek III ligi Sokół na własnym boisku podejmie drużynę Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie. Początek starcia na stadionie przy ul. 3 Maja 19 w piątek 13 kwietnia o godz. 19:45.

O przeciwniku

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie to jeden ze starszych klubów w naszej lidze, bowiem założony w 1919 roku. Jego najwyższym osiągnięciem było 18. miejsce w II lidze (obecnie I liga) w sezonie 2005/2006. W czerwcu 2014 roku doszło do porozumienia działaczy piłkarskich z Nowego Miasta Lubawskiego i Tolkmicka. W wyniku, którego dokonano fuzji Finishparkietu Drwęca z Barkasem Tolkmicko. Zespół Drwęcy będzie grał w III lidze, a Barkas w okręgówce. Od momentu „awansu” do III ligi, drużyna z Nowego Miasta Lubawskiego w każdym utrzymywała się w czołówce stawki zajmując w rozgrywkach 2014/15 – 3 miejsce, 2015-16 – 4 miejsce, natomiast w poprzednim wygrywając ligę. Mimo wygrania ligi działacze nowomiejscy zrezygnowali z walki o licencję na grę w II lidze, co oznaczało że promocję do tej klasy rozgrywkowej uzyskał 2 w tabeli ŁKS Łódź. Warto nadmienić, że trenerem Finishparkietu w zeszłym sezonie był Sławomir Majak, a czołowym piłkarzem Arkadiusz Kuciński, którzy obecnie reprezentują barwy naszego klubu.
W styczniu br. główny sponsor Zygmunt Dąbrowski zrezygnował z dalszego finansowania klubu, a zespół w rozgrywkach III ligi występuje pod nazwą Drwęca Nowe Miasto Lubawskie.
Aktualnie trenerem drużyny z Nowego Miasta Lubawskiego od 18 lipca 2017 roku jest Piotr Zajączkowski, który prowadził już klub w latach 2014-15.

Przyszli - odeszli

W przerwie między rundami w drużynie Drwęcy, na skutek odejścia głównego sponsora, zaszły spore zmiany kadrowe
Przyszli: Dominik Trojanowski (Ożarowianka Ożarów), Mateusz Kaczmarek (Polonia Warszawa), Arkadiusz Konicz i Michał Piceluk (obaj Motor Lubawa) Miłosz Małachowski (Sokół Szamocin), Dominik Pawłowski (Jarota Jarocin).
Odeszli: Patryk Miarka (Lechia Tomaszów Mazowiecki ), Patryk Klofik (Warta Sieradz), Mateusz Bany (Warta Sieradz), Arkadiusz Kuciński, Marcin Kajca (obaj Sokół Ostróda), Dawid Zięba (MKS Korsze), Paweł Kowalczyk (Błękitni Stargard ), Oleh Mayik ( Kotwica Kołobrzeg), Szymon Wenta (szuka klubu), Przemysław Jurków (III liga niemiecka).

Runda wiosenna

Odmłodzony skład trenera Piotra Zajączkowskiego póki co słabo radzi sobie na wiosnę, zdobywając zaledwie 1 punkt. Bezbramkowo zremisowali na boisku w Kurzętniku z GKS Wikielec oraz przegrali z Pelikanem Łowicz 0-1, Polonią Warszawa 1-2, ŁKS Łomża 0-4 i Lechią Tomaszów Mazowiecki 2-4.

Jesienne spotkanie

W rozegranym w rundzie jesiennej meczu pomiędzy obiema drużynami wygrali lepsi okazali się nowomieszczanie wygrywając 2:0. Po tym spotkaniu funkcje trenera Sokoła stracił Karol Szweda, a zastąpiony został przez Sławomira Majaka.
Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie – Sokół Ostróda 2-0 (2-0).
Kajca 26', Miarka 42'.
Finishparkiet: Niżnik – Kowalczyk, Zakrzewski, Bany, Kuciński –Miarka (76' Jurków), Kajca, Zajączkowski, Domżalski (84' Wenta) – Koziara (79' Napora), Majik (88' Klofik).
Sokół: Bąbel – Korzeniewski, Pluta, Bieńkowski, Buczkowski – Jankowski (58' Wójcik), Paczkowski, Mykytyn, Mlonek (67' Roszkiewicz), Otręba (46' Zalewski) – Gajewski (75' Ciach).
Skrót meczu

Historia spotkań bezpośrednich

Od momentu ponownego wejścia Sokoła do III ligi, bilans ligowych strać z Drwęcą jest dla nas bardzo niekorzystny. Na 7 rozegranych spotkań wygraliśmy zaledwie 3 zremisowaliśmy i aż 4 zakończyły się nasza porażką.
2014-08-23 , Kolejka 3 Sokół Ostróda – Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 1-1
2015-03-15 , Kolejka 20 Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Sokół Ostróda 3-1
2015-08-12 , Kolejka 2 Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Sokół Ostróda 2-1
2015-11-21 , Kolejka 19 Sokół Ostróda – Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 3-3
2016-10-08 , Kolejka 11 Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Sokół Ostróda 4-1
2017-05-12 , Kolejka 28 Sokół Ostróda – Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0-0
2017-09-02 , Kolejka 6 Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Sokół Ostróda 2-0

Sytuacja kadrowa

W piątkowym meczu w ostródzkiej drużynie na pewno nie zobaczymy kontuzjowanych Łukasza Buczkowskiego, Adriana Bieńkowskiego, Krystiana Słowickiego, a pod sporym znakiem zapytania stoi występ Adriana Pluty. Po przymusowej pauzie spowodowanej 8 żółta kartką w sezonie do dyspozycji trenera będzie natomiast Arkadiusz Gajewski
Z kolei u gości wszyscy zawodnicy są do dyspozycji trenera.

Ciekawostki

- najlepszym strzelcem Drwęcy jest blisko 35-letni Grzegorz Domżalski, który ma na sowim koncie 7 trafień.
- od sezonu 2013/14 wszystkie ligowe starcia rozgrywane w Ostródzie pomiędzy Sokołem a Drwęcą zakończyły się remisami;
- jedyne zwycięstwo Sokół odniósł 7 czerwca 2017 roku, kiedy w ramach półfinału Warmińsko-Mazurskiego Pucharu Polski pokonaliśmy na własnym boisku Drwęcę 3:1.
- w ostatnim meczu Drwęcy z Lechią Tomaszów Mazowiecki w wyjściowej jedenastce nowomieszczan znalazło się 8 zawodników mających status młodzieżowca;
- mimo znacznego ograniczenia funduszy i odmłodzenia składu, to w poprzednim meczu wystąpiło 3 wychowanków klubu, a pozostali to młodzi zawodnicy, będący wychowankami takich klubów jak Legia Warszawa, Polonia Warszawa, Podbeskidzie Bielsko Biała, GKS Bełchatów, SMS Łódź czy Chojniczanka Chojnice.

Arbiter

Arbitrem głównym spotkania będzie Piotr Rzucidło z Mazowieckiego Kolegium Sędziowskiego, który w tym sezonie sędziował nam spotkanie z MKS Ełk, zakończone remisem 1:1

Bilety

Ceny biletów:
Bilet Normalny - 12 zł
Bilet Ulgowy - 8 zł (Emeryci i renciści oraz młodzież ucząca się od 10 do 18 roku życia)
Bilet Kobiety - 4 zł
Dzieci do lat 10 wchodzą za darmo.
Bilety można będzie kupić w kasie obok stadionu w dniu meczu od godziny 18:45.
Posiadaczom karnetów przypominamy, że mają oni na stałe przypisane do siebie miejsce na trybunach stadionu. Karnety są imienne, w związku z czym przy każdorazowym wejściu na mecz, konieczne jest posiadanie dowodu osobistego.
Ponadto przypominamy, że w związku z zarządzeniami służb porządkowych jak i związku piłkarskiego, wjazd samochodem na teren stadionu (poza posiadaczami karnetów VIP z wjazdem na parking) zostaje zamknięty. Kibiców prosimy o korzystanie z komunikacji miejskiej lub pozostawienie samochodu w innej lokalizacji. Za utrudnienia przepraszamy.

Konkurs

Wśród wszystkich posiadaczy karnetów oraz biletów na piątkowe spotkanie w przerwie meczu wylosowana zostanie 1 osoba, która stanie się posiadaczem meczowej koszulki Sokoła.

Pomagamy pogorzelcom

W niedzielę 8 kwietnia w wyniku pożaru we wsi Smykowo 8 rodzin straciło dach nad głową oraz praktycznie cały dorobek swojego życia. Wśród poszkodowanych jest m.in. 2 piłkarzy Sokoła Szymon i Bartłomiej Wójcik, którzy wraz z rodzicami zamieszkiwali jedno z mieszkań.
W trakcie najbliższego piątkowego spotkania Sokoła z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie na trybunach naszego stadionu będzie prowadzona zbiórka pieniędzy, a następnie całość środków przeznaczona będzie dla rodziców poszkodowanych zawodników. Pomagamy!

Przypuszczalne składy:

Sokół Ostróda: Bąbel – Ewertowski, Wolak, Mykytyn, Kuciński – Korzeniewski, Paczkowski, Kajca, Jankowski – Otręba, Gajewski.
Drwęca: Niżnik – Olszewski, Dyszy, Zakrzewski, Kryger – Domżalski, Kaczmarek, Mater, Czarnota – Napora, Konicz.

Czytany 1297 razy

Główni sponsorzy

ZŁOTY PARTNER OSTRÓDA YACHT

sponsorzy wszyscy 06032019

procen

forbet 900x596