MKS Ełk - Sokół Ostróda [zapowiedź]

czwartek, 08 marca 2018 17:02

Po 112 dniach przerwy piłkarze Sokoła ponownie wybiegną na III-ligowe boiska. W pierwszej kolejce rundy wiosennej Sokół uda się do Ełku na mecz z MKS. 

O rywalu

Mazurski Klub Sportowy Ełk, bo tak brzmi obecna nazwa klubu, jest nowym podmiotem, powstałym w 2015 roku i jest kontynuacją piłkarskiej działalności ełckich klubów MKS Mazur i Płomień.

Trenerem drużyny MKSu od 27 listopada 2017 jest Przemysław Kołłątaj, były trener m.in. Warmii Grajewo, Płomienia Ełk, Ruchu Wysokie Mazowieckie, Rominty Gołdap , a w ostatnim czasie szkolił Mamry Giżycko. Kołłątaj jest już 3 szkoleniowcem ełczan w tym sezonie. W roli grającego trenera rozgrywki rozpoczynał Paweł Sobolewski, którego 31 października 2017 zastąpił Janusz Limberger.

Ruchy transferowe

Biorąc pod uwagę rundę jesienną to skład MKSu uległ osłabieniu. 3 podstawowych zawodników (Patryk Gondek 15 meczów, Mateusz Furman 16M i Arkadiusz Bogdaniuk 9M) przeniosła się do sąsiadującej z Ełkiem Białej Piskiej. Ponadto ubyło 2 podstawowych środkowych obrońców czyli Daniele Iraci (testowany zimą w Sokole10 M) oraz Piotr Rogala (15M), skrzydłowy Andrzej Paprocki (13M) oraz rezerwowy bramkarz Mateusz Złotogórski. Wzmocniona została formacja ofensywna zespołu, bowiem pozyskani zostali skrzydłowy Konrad Romachów oraz napastnicy Bartłomiej Wierzbicki i Patryk Woźniak.

Przyszli: Przemysław Kołłątaj (trener, Mamry Giżycko), Bartłomiej Wierzbicki (wznowił treningi), Patryk Woźniak (AKS SMS Łódź), Konrad Romachów (Znicz Biała Piska)

Odeszli: Mateusz Furman, Patryk Gondek, Arkadiusz Bogdaniuk (wszyscy Znicz Biała Piska), Piotr Rogala, Daniele Iraci , Andrzej Paprocki (Spartakus Daleszyce), Mateusz Złotogórski (ŁKS 1926 Łomża).

Bilans spotkań bezpośrednich

2017-08-05 19:45 III liga, Kolejka 1 Sokół Ostróda 0-2 MKS Ełk

Skrót meczu

2017-05-06 17:00 III liga, Kolejka 27 MKS Ełk 0-0 Sokół Ostróda

2016-10-01 18:00 III liga, Kolejka 10 Sokół Ostróda 3-2 MKS Ełk

2016-03-26 15:30 III liga, Kolejka 22 MKS Ełk 3-0 Sokół Ostróda

2015-08-26 18:00 III liga, Kolejka 5 Sokół Ostróda 3-2 MKS Ełk

Sytuacja kadrowa

MKS już w poprzednią sobotę rozegrał ligowe spotkanie. W zaległym meczu 14 kolejki III ligi Pelikan Łowicz pokonał naszego najbliższego rywala 1-0. Bramkę w 62 minucie zdobył Michał Wrzesiński. MKS w 47 minucie nie wykorzystał rzutu karnego, bowiem strzał w 11 metrów Mariusza Łapińskiego obronił bramkarz Pelikana. W tym spotkaniu z powodu 4 żółtych kartek nie mógł wystąpić Michał Świderski, który będzie do dyspozycji trenera w meczu z Sokołem. W sobotnim meczu z podopiecznymi Sławomira Majaka żaden z pozostałych zawodników MKSu nie będzie pauzował z powodu nadmiaru kartek czy też kontuzji.

Dużo gorzej wygląda sytuacja kadrowa w naszej drużynie. Z powodu kontuzji wykluczony jest udział Łukasza Buczkowskiego i Adriana Bieńkowskiego, a pod wielkim znakiem zapytania stoi występ Krystiana Słowickiego, Romana Mykytyna i Pawła Ewertowskiego.

Arbiter spotkania

Sędzią głównym spotkania będzie Piotr Rzucidło z Mazowieckiego Kolegium Sędziowskiego. W bieżących rozgrywkach nie prowadził on spotkań zarówno MKSu jak i Sokoła. 

Przypuszczalne składy

MKS: Radzikowski - Kuriata, Sobolewski, Molski, Berezowskyj – Świderski, Łapiński, Mularczyk, Romachów, Kalinowski – Twardowski.

Sokół: Bąbel – Korzeniewski, Pluta, Maternik, Kuciński – Jankowski, Otręba, Paczkowski, Rosoliński , Kajca - Gajewski.

Szczegóły meczu

Spotkanie pomiędzy Mazurskim Klubem Sportowym Ełk a Sokołem Ostróda odbędzie się 10 marca o godz. 14:00. Miejscem rozgrywania meczu będzie boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Piłsudskiego 27 w Ełku.

Czytany 1258 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 08 marca 2018 18:06

Główni sponsorzy

ZŁOTY PARTNER OSTRÓDA YACHT

sponsorzy wszyscy 06032019

procen

forbet 900x596