W ramach 31. kolejki eWinner II Ligi, Sokół Ostróda na wyjeździe zagra z Motorem Lublin. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 1 maja o godzinie 17:00.

O rywalu

Motor Lublin został założony w 1950 roku przy Fabryce Samochodów Ciężarowych w Lublinie. Lublinianie są jednym z bardziej utytułowanych klubów w naszej lidze, bowiem przez 9 lat występowali oni na najwyższym szczeblu polskich rozgrywek piłkarskich, a 22 sezony spędzili na jego zapleczu. W skróconym z powodu pandemii COVID-19 sezonie 2019/2020 decyzją Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, prowadzącego rozgrywki III ligi grupy IV, Motor uzyskał awans do II ligi. W poprzednim sezonie Motor zajął 9 miejsce w ligowej tabeli.

Transfery   

Przyszli: Arkadiusz Bednarczyk (P - rezerwy), Jakub Kosecki (P - brak klubu), Dmitri Mandrîcenco (P - Inhułeć Petrowe), Marcin Michota (O - powrót po kontuzji), Jakub Świeciński (P - Elana Toruń), Bartosz Zbiciak (O - Chełmianka Chełm).

Odeszli: Krzysztof Ropski (N - Skra Częstochowa), Victor Massaia (O - ?), Vitinho (P - Barra FC (Balneário Camboriú)).

Trener

Trenerem Motoru jest Marek Saganowski. Od kwietnia 2020 roku pełnił funkcję asystenta trenera w pierwszym zespole stołecznego klubu i świętował z nim zdobycie mistrzostwa kraju. Z Legią rozstał się 23 listopada.

Ostatnie wyniki

Po zimowej przerwie lublinianie wygrali osiem meczów i zanotowali dwie porażki. W poprzednim meczu przegrali 2:3 z Wigrami Suwałki.

Ciekawostki

- Motor ma serię sześciu meczów wygranych z rzędu na własnym obiekcie

- W meczach bezpośrednich jeden mecz wygrał Sokół, jeden Motor i raz padł remis.

Kartki

W drużynie Sokoła z powodu czerwonej kartki nie zagra Szymon Dowgiałło.

Sędzia

Sędzią tego meczu będzie Marcin Szrek z Kielc. Sędziował on w tym sezonie spotkanie Sokoła z Radunią Stężyca.

Transmisja

Transmisja wideo meczu będzie dostępna w aplikacji mobilnej sponsora rozgrywek firmy eWinner oraz na platformie sportize.pl.

Przypuszczalne składy:

Motor Lublin: Madejski - Wójcik, Zbiciak, Cichocki, Rozmus - Ryczkowski, Swędrowski, Kusiński, Mandricenco, Moskwik - Firlej.

Sokół Ostróda: Rabin - Dzięcioł, Rogala, Mazurowski, Turek - Sobotka, Kurowski, Skórecki, Święty, Słupski - Mysiorski.

Kursy bukmacherskie od naszego sponsora firmy Forbet:

Motor: 1,28

Remis: 5,60

Sokół: 8,40

Kategorie: klub