W środę 14 września Sokół rozegra spotkanie pucharowe. W ramach drugiej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski w Miłakowie zmierzymy się z miejscowym MKSem.

Historia

Na początku XXI wieku drużyna z Miłakowa występowała pod nazwą MGKS Miłakowo. Poza sezonem 2008/09, gdzie drużyna z Miłakowa grała na szczeblu klasy okręgowej, ekipa z powiatu ostródzkiego występowała w A klasie. Po rundzie jesiennej sezonu 2016/17 drużyna z powodów problemów organizacyjno-finansowych wycofała się z rozgrywek i klub przestał występować w seniorskich rozgrywkach. W 2019 roku, tym razem pod nazwą MKS, klub rozpoczął grę od B klasy, by po 2 sezonach awansować do klasy okręgowej.

Ostatni sezon

W poprzednim sezonie MKS Miłakowo z 11 punktami zdobytymi w 30 spotkaniach zajął ostatnie 16 miejsce w klasie okręgowej i spadł do A klasy.

Bieżący sezon

Po 5 rozegranych kolejkach drużyna MKSu z 8 punktami na koncie zajmuje 7 miejsce w grupie 2 A klasy.

Trener

Szkoleniowcem drużyny MKSu Miłakowo jest Dariusz Giemza, w przeszłości m.in. asystent trenera Huraganu Morąg.

Puchar

W rundzie wstępnej MKS pokonał na wyjeździe Zalew Frombork 4:1, a wszystkie bramki zdobył dla nich Sebastian Kozłowski. W kolejnej rundzie podopieczni Dariusza Giemzy pokonali Tęczę Miłomłyn 2:0, po golach Wiktora Freigina i Piotra Kupera.

Sędzia

Arbitrem głównym środowego spotkania będzie trzecioligowy sędzia Kamil Żmijewski z Olsztyna.

Szczegóły meczu

Spotkanie drugiej rundy WPP rozegrane zostanie w środę 14 sierpnia o godz. 16:00 na boisku przy ul. o. Władysława Włodyki 1 w Miłakowie.

 

 

Kategorie: klub