W drugiej kolejce rozgrywek nasi juniorzy młodsi rywalizowali w Działdowie z tamtejszą Wkrą.
Niestety niedzielne spotkanie nie przyniosło naszym młodym adeptom dużo satysfakcji,  gdyż przegrali oni 0:1.
Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, choć gra toczyła się w środku pola, to nasza drużyna dłużej utrzymywała się przy piłce i starała się budować akcje ofensywne. Nie przełożyło się to jednak na zdobycze bramkowe.
Druga połowa to już lepsza gra gospodarzy, którzy coraz częściej wykorzystywali błędy naszych zawodników i po kolejnym z takich indywidualnych błędów drużyna Wkry zdobyła jedynego gola w tym spotkaniu.
Nasi chłopcy za wszelką cenę próbowali doprowadzić do wyrównania. Nie udała im się ta sztuka a do tego Krystian Meyer po skandalicznym zachowaniu i kopnięciu zawodnika bez piłki otrzymał zasłużenie czerwoną kartkę i wyleciał z boiska. I tak bez bramki oraz punktów Sokoły musiały wrócić do domu.

Komentarz trenera Kamila Maliszewskiego:

Pojechaliśmy na mecz bardzo osłabieni bez czterech podstawowych zawodników, ale z drugiej strony szansę dostali ci co grają mniej i niestety potwierdzili to że muszą jeszcze dużo poprawić w swojej grze ale i co gorsza w sferze motorycznej i technicznej. Nie chcę komentować zachowania Krystiana bo te było poniżej normy i na pewno nie tego uczymy się na zajęciach. W tym tygodniu musimy skupić się na finalizacji bo tego zdecydowanie nam zabrakło.

W kolejnym meczu nasi zawodnicy zmierzą się na własnym boisku przy ul. 3 Maja z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie.

Wyniki:

2022-09-17 11:00                          KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie        1 : 6       UKS Mały Jeziorak Iława

2022-09-18 12:00                          DKS Wkra Działdowo      1 : 0       OKS Sokół Ostróda

I liga wojewódzka B1 Junior Młodszy Grupa 3

Poz        Drużyna                              M           Pkt         Z             R            P             Bramki  Forma

1             UKS Mały Jez. Iława        3             9             3             0             0             12:2       WWW

2             DKS Wkra Działdowo      3             6             2             0             1             11:3       WPW

3             OKS Sokół Ostróda          2             3             1             0             1             2:2         PW

4             IKS Jeziorak Iława            2             0             0             0             2             1:5         PP

5             KS Drwęca NML                2             0             0             0             2             1:15       PP

NAJBLIŻSZA: KOLEJKA 4 (so. 2022.09.24)

2022-09-24 12:00                          IKS Jeziorak Iława            - : -         DKS Wkra Działdowo

2022-09-24 12:30                          OKS Sokół Ostróda          - : -         KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie

Kategorie: klub